R5 4500 RTX 3050 Rainbow Six Siege için ayar önerisi

İşletim sistemi
Windows 11

ozyy41

Picopat
Yer
Kocaeli İzmit
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 4500 Anakart : B450M MK2 Ekran Kartı: RTX 3050
Meslek
Büro Çalışanı
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3050
Anakart
B450M MK2
İşlemci
Ryzen 5 4500
Merhaba, iyi sosyaller arkadaşlar. Sistem özelliklerim yazıyor. Güncel bir konuya rast gelmediğim için yazıyorum. 150 küsur saatim var. Ama hala tam istediğim gibi performans ayarı bulamadım. Vulkan/normal sürüm fark etmeksizin önerileriniz nelerdir? Vulkan'da FPS kaybı yaşadım. Şu an 170-180 kimi yerlerde 200 FPS görüyorum. Ama Vulkan'da 144'e kadar düşüyordu. Şimdiden herkese teşekkürler, iyi günler.

Yaklaşık 6 bin saatim var. Her zaman bunu kullanıyorum. Olmayan ayarı kendine göre şekillendirebilirsin. Bence en iyi görüntü ayarı bu.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    501 KB · Görüntüleme: 22
  • 2.jpg
    2.jpg
    544,2 KB · Görüntüleme: 21
Yaklaşık 6 bin saatim var. Her zaman bunu kullanıyorum. Olmayan ayarı kendine göre şekillendirebilirsin. Bence en iyi görüntü ayarı bu.

2 adet sorum bulunmakta. 1. reflex neden kapalı ve 2. seçenek işlemcim FSR 2.0 destekliyordu. Ama görüntü çamur gibi olmuştu o yüzden kapattım. NVIDIA kısmından performans moduna almıştım. Daha fazla FPS almamın bir yolu var mıdır sizce ayarlar kısmından?

Bir de Vulkan'da FPS kaybı yaşamamın sebebi ne olabilir?

2 adet sorum bulunmakta. 1. reflex neden kapalı ve 2. seçenek işlemcim FSR 2.0 destekliyordu. Ama görüntü çamur gibi olmuştu o yüzden kapattım. NVIDIA kısmından performans moduna almıştım. Daha fazla FPS almamın bir yolu var mıdır sizce ayarlar kısmından?

4.5k saat ile cevap vereyim :), Vulkan çoğu ekran kartında düzgün çalışmıyor yani entegresi iyi değil bu oyunda ben RX 560X kullanırken de aksine düşük FPS veriyordu ondan 3050ye geçtim 3050 de ise DirectX'e göre %20-30 daha az performans sağlıyordu en son da 3080 Ti kullanıyorum şimdi ise aksine Vulkan ortalama 60-70FPS daha fazla veriyor ve sanki daha akıcı gibi reflex konusuna gelelim reflex biraz kişisel isteğe bağlı olan bir şey yani FPS düşürmez ama buna ihtiyacım yok diyorsan açmazsın ama sırf 2-3ms daha kazanmak istiyorsan açarsın ama reflex biraz FPS oranına bağlı hareket eder ne kadar yüksek FPS oranında render ms oranın az ise ona göre çok daha aktif çalışabilir son olarak o ekran kartı ile maksimum alabileceğin FPS bellidir boşuna NVIDIA panelinden her şeyi performansa çekme oyun ayarlarınıda en düşüğe al texture hariç oyun hepten patates gibi gözükmesin ek olarak t-AA yerinede off kullan en azından daha sharp olur. (Reflection gibi ayarlar boşa oyun aktif reflection render atamıyor boşuna FPS kaybı yaşatır dikkat bozar.)

Reflex'i on+boosted yapabilirsin sorun olmaz. FSR'ın amacı görüntüden kısıp,fps düşürme zaten. Ortalama FPS ayarı böyle benim kişisel bilgime göre.
Gayet iyi ayarlar. Bu kullanılabilir. (6000 saat mi? :D)
2016 da alınca,başka oyun da sarmazsa :D Ortaya bu çıkıyor hocam

4.5k saat ile cevap vereyim :), Vulkan çoğu ekran kartında düzgün çalışmıyor yani entegresi iyi değil bu oyunda ben RX 560X kullanırken de aksine düşük FPS veriyordu ondan 3050ye geçtim 3050 de ise DirectX'e göre %20-30 daha az performans sağlıyordu en son da 3080 Ti kullanıyorum şimdi ise aksine Vulkan ortalama 60-70FPS daha fazla veriyor ve sanki daha akıcı gibi reflex konusuna gelelim reflex biraz kişisel isteğe bağlı olan bir şey yani FPS düşürmez ama buna ihtiyacım yok diyorsan açmazsın ama sırf 2-3ms daha kazanmak istiyorsan açarsın ama reflex biraz FPS oranına bağlı hareket eder ne kadar yüksek FPS oranında render ms oranın az ise ona göre çok daha aktif çalışabilir son olarak o ekran kartı ile maksimum alabileceğin FPS bellidir boşuna NVIDIA panelinden her şeyi performansa çekme oyun ayarlarınıda en düşüğe al texture hariç oyun hepten patates gibi gözükmesin ek olarak t-AA yerinede off kullan en azından daha sharp olur. (reflection gibi ayarlar boşa oyun aktif reflection render atamıyor boşuna FPS kaybı yaşatır dikkat bozar.)

Anladığım kadarıyla normal sürümde kalmam daha hayırlı olur diyorsunuz yani hocam. MSAA 16X te Experience'dan yapınca bir tek düşmeyen ayar o. Rica etsem siz de arkadaş gibi ekran görüntüsü olarak iletebilir misiniz ayarları?

Anladığım kadarıyla normal sürümde kalmam daha hayırlı olur diyorsunuz yani hocam. MSAA 16X te Experience'dan yapınca bir tek düşmeyen ayar o. Rica etsem siz de arkadaş gibi ekran görüntüsü olarak iletebilir misiniz ayarları?

Yani DirectX de kalmanız çok daha iyi olur şu an oyunu güncelliyorum bitince buraya atarım 40GB güncelleme gelmiş üşendiğimden yapmamıştım.

Yani DirectX de kalmanız çok daha iyi olur şu an oyunu güncelliyorum bitince buraya atarım 40GB güncelleme gelmiş üşendiğimden yapmamıştım.

Teşekkürler, kolay gelsin.

Geri
Yukarı