R5 4600H 3050 Ti PUBG düşük FPS

Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3050 Ti
İşlemci
R5 4600H
Arkadaşlar öncelikle selamünaleyküm, AMD Ryzen 5 4600H, RTX 3050 Ti ve tek kanal 16 GB RAM laptopum mevcut.
Resimlerde gördüğünüz üzere düşük, orta, yüksek ayarlarda PUBG oyununda maksimum 60 kadar çıkıyor fakat oyun oynanır durumda olmuyor. Çok fazla drop ve takılmalar mevcut. Sizce donanım mı düşük yoksa başka bir sorun mu vardır?
Her şey güncel durumda, grafik ayarlarında da yüksek performansta, NVIDIA ayarları da yapılmıştır.
Bir tane daha RAM alsam 16 GB sizce düzelir mi? Oynanır mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-27 155024.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-27 155024.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 34
  • Ekran görüntüsü 2024-01-27 154809.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-27 154809.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 36
  • Ekran görüntüsü 2024-01-27 154631.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-27 154631.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 31
  • Ekran görüntüsü 2024-01-27 154733.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-27 154733.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 32
Şimdi bu tarz şeylerde yapılacak çok fazla çözüm yok genelde hep aynı şeyler
1. DDU ile sürücüleri tamamen kaldırıp en son sürücüyü temiz bir şekilde kurabilirsin.
2. varsa MUX Switch özelliğini kesinlikle kullanman gerekiyor genelde birçok oyunda bu tarz sorunları çözüyor.
3. eğer MUX Switch özelliğin yoksa Intel kartınında güncel olduğundan emin olması öneririm çünkü daha önce aynı bu tarz bir sorunu Intel kartını güncelleyerek çözebilmiştik.
4. eğer kullandığın modelin üreticisinin sağlamış olduğu bir Control Center uygulaması varsa oradan yüksek performans gibi ayarlara almanı öneririm çünkü Windows içinden bu ayarı değiştirmek hiçbir sorunu çözmüyor. Genelde yayıncının yayınlamış olduğu Control Center uygulamaları çok daha iyidir.
5. oyun dosyalarını doğrulamayı deneybilirsiniz ama zaten eksik bir dosya bulacağını sanmıyorum.

Şu an için aklıma gelen şeyler bunlar eğer hepsini yapmana rağmen hala bu sorun devam ediyorsa ben şahsen format atıp her şeyi tek tek düzgün bir şekilde kurduğumdan emin olarak ilerleyip denerdim.

Ve son olarak evet tek kanal RAM olması laptoplarda darboğaz yaşanmasına sebep verebiliyor ama sadece tek başına bu kadar fazla darboğaz yapmasına neden olacağını sanmıyorum. Her şeyin düzgün çalıştığından emin olduktan sonra bir 16 GB RAM daha takviye yapmanız sorunlarınızı büyük ölçüde çözebilir.

Şimdi bu tarz şeylerde yapılacak çok fazla çözüm yok genelde hep aynı şeyler.
1. DDU ile sürücüleri tamamen kaldırıp en son sürücüyü temiz bir şekilde kurabilirsin.
2. varsa MUX Switch özelliğini kesinlikle kullanman gerekiyor genelde birçok oyunda bu tarz sorunları çözüyor.
3. eğer MUX Switch özelliğin yoksa Intel kartınında güncel olduğundan emin olması öneririm çünkü daha önce aynı bu tarz bir sorunu Intel kartını güncelleyerek çözebilmiştik.
4. eğer kullandığın modelin üreticisinin sağlamış olduğu bir Control Center uygulaması varsa oradan yüksek performans gibi ayarlara almanı öneririm çünkü Windows içinden bu ayarı değiştirmek hiçbir sorunu çözmüyor. Genelde yayıncının yayınlamış olduğu Control Center uygulamaları çok daha iyidir.
5. oyun dosyalarını doğrulamayı deneybilirsiniz ama zaten eksik bir dosya bulacağını sanmıyorum.

Şu an için aklıma gelen şeyler bunlar eğer hepsini yapmana rağmen hala bu sorun devam ediyorsa ben şahsen format atıp her şeyi tek tek düzgün bir şekilde kurduğumdan emin olarak ilerleyip denerdim.

Ve son olarak evet tek kanal RAM olması laptoplarda darboğaz yaşanmasına sebep verebiliyor ama sadece tek başına bu kadar fazla darboğaz yapmasına neden olacağını sanmıyorum. Her şeyin düzgün çalıştığından emin olduktan sonra bir 16 GB RAM daha takviye yapmanız sorunlarınızı büyük ölçüde çözebilir.

Anlık olarak oyun içi değerler GPU gücü Max 20 oluyor arttığ zaman FPS de artıyor.

Anlık olarak oyun içi değerler GPU gücü Max 20 oluyor arttığ zaman FPS de artıyor.
resimde değerler gözükmedi

resimde değerler gözükmedi

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-28 155808.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-28 155808.png
    55,8 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı