R5 4650G'den R5 5600G'ye geçiş sonrası ne yapılmalı?

324720

Hectopat
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX
Merhaba Sevgili Technopat Kullanıcıları,

Şu anda kullanmış olduğum Ryzen 5 4650G PRO işlemcisini bana hediye edilen Ryzen 5 5600G işlemcisi ile değiştireceğim.
Değiştirmeden önce yapmam gereken bir şey var mı ya da değiştirdikten sonra yapmam gereken bir şey var mı?

Yeni işlemciyi takınca yapamaz mıyım? Çünkü eski işlemcimi bir arkadaşıma hediye ettim.
Elimde değil şu an.
Anakartınız USB ile BIOS update yapmanıza olanak sağlamıyor. Mecbur anakartınızın ilk sürümünün desteklediği bir işlemciye ihtiyacınız var. İlk işlemcinizle bunu yapmanız mümkün. 15dk süren bir işlem, çok tefferuatlı değil bence.

Bir anakartı ne zaman alındığın bir önemi yok. Fabrikadan çıkarken ilk sürümle çıkar. Eğer hazır sistem olarak aldıysanız, belki bir ihtimal güncelleme yapmışlardır fakat pek sanmıyorum. Yeni işlemciyi taktığınızda görüntü gelmez ise anlayın ki güncel değil. Dışarıda bir PC servisinde 100-200TL gibi bir fiyata yapıyorlar.

Bir anakartı ne zaman alındığın bir önemi yok. Fabrikadan çıkarken ilk sürümle çıkar. Eğer hazır sistem olarak aldıysanız, belki bir ihtimal güncelleme yapmışlardır fakat pek sanmıyorum. Yeni işlemciyi taktığınızda görüntü gelmez ise anlayın ki güncel değil. Dışarıda bir PC servisinde 100-200TL gibi bir fiyata yapıyorlar.
Anladım hocam.
Ben sistemi aldığımda BIOS sürümünü kontrol etmiştim güncel sürümü atmışlardı.
Umarım çalışır çalışmazsa dediğiniz gibi yaparım teşekkür ederim.

Geri
Yukarı