R5 5500 alınır mı?

• Konuyu başlatan kaane
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 333
Alınır. Gayet güzeldir. Tek sorun, Sanırım stok fan kullanıcakmışsınız. Asla önermem, Kule tipi yada para varsa sıvı soğutma tercih edebilirsiniz.
Asla önermem derken? Çölde yaşamadığı sürece yeterli olacaktır stok fan. 85 dereceyi geçeceğini düşünmüyorum zaten onun altında sıkıntı yok. Parası olsaydı sıvı soğutma yerine işlemciyi yükseltirdi zaten.

Asla önermem derken? Çölde yaşamadığı sürece yeterli olacaktır stok fan. 85 dereceyi geçeceğini düşünmüyorum zaten onun altında sıkıntı yok. Parası olsaydı sıvı soğutma yerine işlemciyi yükseltirdi zaten.
Hocam şu anki Ryzen 3 3100 soğutucusunu bugün temizledim, yine macununu da bugün yeniledim. 70-72 derecede çalışıyor OCCT ile yüklenince. Sıcaklık olarak ne kadar farkı olur ki 5500'ün? Cebimden çıkacak miktar da işlemciyi satmayı başarırsam yine 1000 TL'ye gider diye düşünüyorum, R5 5500 bana 1200TL'ye gelmiş gibi olacak ancak bir R5 5600 almaya kalkarsam 2000TL+ gözden çıkartmam gerekecek, kaldı ki soğutucu da almak şartıyla almış olacağım 5600'ü. 5500 uzun süre beni götürmez mi? Sadece CS2 oynuyorum bile diyebilirim, ha yeri gelir bazen de hikayeli oyunlara girerim ama zaten ultra kalite takıntım yok.

Adam belki Ankara'da yaşıyor? Ki, Hangi stok fan olduğunu da belirtmemiş. Ben sadece öneride bulundum. Cehennem sıcağı yaşamaz tabi ama ucuz bir kule fan da iş görür. 85 dereceyi de geçer bu arada.

Adam belki Ankara'da yaşıyor? Ki, Hangi stok fan olduğunu da belirtmemiş. Ben sadece öneride bulundum. Cehennem sıcağı yaşamaz tabi ama ucuz bir kule fan da iş görür. 85 dereceyi de geçer bu arada.
Tamam Ankara'da yaşıyorsa sıkıntı yok zaten. Stok fan olduğunu da belirtmiş. Okuma becerinizi gözden geçirin. Ucuz dediğiniz bir kule fan yani stok fandan farklı olması için en az 800-1000TL birşey ödemesi gerekiyor. 85 dereceyi de geçeceğini düşünmüyorum CS2'de.

Stok fan olduğunu belirtmiştim hocam. Ancak şöyle ki 85 dereceyi geçmese dahi o sıcaklıkları zorlayacağını anladım. Benim işlemci yükseltmesi yapmam şart çünkü oyunda harbi harbi sis geldiği anda 90 FPS gördüğüm oluyor 5700 XT gibi bir kartla ve çıldırtıyor Faceit rank kastığım için. Bu durumda ne önerirsiniz, bunu almasam ne alabilirim ya da bunu 85 derece altı tutmak için harici soğutucu almam şart mı?

Stok fan olduğunu belirtmiştim hocam. Ancak şöyle ki 85 dereceyi geçmese dahi o sıcaklıkları zorlayacağını anladım. Benim işlemci yükseltmesi yapmam şart çünkü oyunda harbi harbi sis geldiği anda 90 FPS gördüğüm oluyor 5700 XT gibi bir kartla ve çıldırtıyor Faceit rank kastığım için. Bu durumda ne önerirsiniz, bunu almasam ne alabilirim ya da bunu 85 derece altı tutmak için harici soğutucu almam şart mı?
Boşta ve yükte diye bir kavram var. Siz 24 saat 90 derecede çalıştırmayacağınız için bir sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum.
Ayrıca o sıcaklıkları zorlayacağını nerden anladınız rastgele aklında ne varsa sıralayan bir arkadaş yüzünden mi? 80-85 dereceler bir problem teşkil etmez yükteyken.

Boşta ve yükte diye bir kavram var. Siz 24 saat 90 derecede çalıştırmayacağınız için bir sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum.
Hocam bir oyunu 1 2 saatte bırakmak olmuyor hele ki CS2'yi :D O yüzden bir süre çalışacağı kesin.
Ayrıca o sıcaklıkları zorlayacağını nerden anladınız rastgele aklında ne varsa sıralayan bir arkadaş yüzünden mi? 80-85 dereceler bir problem teşkil etmez yükteyken.
Aslında demek istediğim en fazla oraları görürüm yani uzunca süre yük altında çalıştığında. Ben de farkındayım durumun :D Bir de YouTube'da bir iki videoda stok fan ile tam yük altında 85-86 derecelere çıktığını gördüm. Ekstrem durumlarda mı çıkar bu dereceye, örneğin tam yük testler gibi?

Şöyle, alacağın işlemci gayet güzel. Onu değiştirmenizi önermem elbet. Şöyle bir konu buldum, Belki yardımcı olur.

Konu 'AMD Ryzen 5 5500 stok soğutucu sıcaklık sonuçları' İnceleme: AMD Ryzen 5 5500 stok soğutucu sıcaklık sonuçları

Şöyle, alacağın işlemci gayet güzel. Onu değiştirmenizi önermem elbet. Şöyle bir konu buldum, Belki yardımcı olur.

Konu 'AMD Ryzen 5 5500 stok soğutucu sıcaklık sonuçları' İnceleme: AMD Ryzen 5 5500 stok soğutucu sıcaklık sonuçları
Benim kasada bu test 85-90 derece görebilir evet. Dark F40 kullanıyorum şu anda, böyle bir sisteme artık yetersiz kaldı gibi ama genel endişem şu ki kasaya yatırım yaparsam satmaya kalktığımda daha da düşük değere satmam gerekeceği oluyor. Yoksa ben bir süre beklersem R5 5600 de alabilirim kasa da alabilirim. Bu sistem için R5 5500 alsam soğutucuyu da bir süre sonra değiştirsem üstüne de yine bir süre sonra kasa alsam uzun süre götürmez mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı