R5 5500 GT 710 sistem açılmıyor

Canberk 61 TS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi gunler dilerim.
Yeni bir PC almıştık, aradan daha 2 ay geçti. Dün akşam Valorant oynuyordum. 1-2 saat oynadım. PC sorunsuz çalışıyordu. Ta ki bugün tekrar oynamak istediğimde PC açılmıyordu.

Hiçbir tepki yok arkadaşlar. BIOS pilini çıkarıp tekrar taktım, PSU kablosunu değiştirdim, priz değiştirdim ancak hiçbiri ise yaramadı. Ancak PSU kablosunu arkadan sokarken cız bız ses geliyor yani bu demek oluyor ki PSU'dan elektrik alıyor. Uzun lafın kısası durup dururken neden PC açılmamaya başladı?

PC özellikler:
AMD Ryzen 5500
8+8 DDR4 RAM
NVIDIA GT 710
550W PSU Cougar
Kasa: Gamını s-t Cougar
Eksik bilgi verdiysem söyleyin yazayım arkadaşlar. Ayıracağınız zamanınız için teşekkürler.

Yeni bir PC almıştık, aradan daha 2 ay geçti. Dün akşam Valorant oynuyordum. 1-2 saat oynadım. PC sorunsuz çalışıyordu. Ta ki bugün tekrar oynamak istediğimde PC açılmıyordu.

Hiçbir tepki yok arkadaşlar. BIOS pilini çıkarıp tekrar taktım, PSU kablosunu değiştirdim, priz değiştirdim ancak hiçbiri ise yaramadı. Ancak PSU kablosunu arkadan sokarken cız bız ses geliyor yani bu demek oluyor ki PSU'dan elektrik alıyor. Uzun lafın kısası durup dururken neden PC açılmamaya başladı?

PC özellikler:
AMD Ryzen 5500
8+8 DDR4 RAM
NVIDIA GT 710
550W PSU Cougar
Kasa: Gamını s-t Cougar
Eksik bilgi verdiysem söyleyin yazayım arkadaşlar. Ayıracağınız zamanınız için teşekkürler.
Psu kaynaklı geldi bana sorun.

PC'nin tuşundan mı kapattınız Windows'dan mı en son.
Kendimi bildiğimden beri windows'tan kapatırım. Ancak akım koruyuculu priz var. Onun düğmesinden kapatmış olabilirim. Ama ne zaman yaptım bu hamleyi hatırlamıyorum. Ama şu konu hakkında şüphemiz olmasın kasadan kapatmadim pc yi.

Kendimi bildiğimden beri Windows'tan kapatırım. Ancak akım koruyuculu priz var. Onun düğmesinden kapatmış olabilirim. Ama ne zaman yaptım bu hamleyi hatırlamıyorum. Ama şu konu hakkında şüphemiz olmasın kasadan kapatmadim PC'yi.

Anakartını atar mısın bir

PC özellikler:
AMD Ryzen 5500.
8+8 DDR4 RAM.
NVIDIA GT 710.
550W PSU Cougar.
Kasa: Gamını s-t Cougar.

Kardeşin falan varsa bir şey yapmış olabilir sıvı dökülmüş olabilir.

Geri
Yukarı