R5 5500 - GTX 1050 Ti sistem oyun oynarken donuyor

Slaye

Femtopat
Daha fazla  
Yakın zamanda kendime toplama bir sistem dizdim fakat son zamanlarda kullanmaya başlayalı 4 ya da 5 gün sonra oyun oynarken oyun içinde donmalar meydana geliyor.
Bu sorun önce oyun içindeyken donuyor sonra ekran renk değiştirip parçalanma gibi bir şey oluyor sonra ya ben reset atana kadar ya da PC kendini yeniden başlatana kadar bu sorun bitmiyor bu sorun suanlık sadece oyun içindeyken oluyor bu sorun nasıl çözebilirim daha önce olmuyordu PC yide yeni dizdim.
İşletim sistemim şu şekilde.
Zoko melody 4x12 cm rbg fanlı temperli cam mesh panel Gaming bilgisayar kasası.
MSI MAG B550M Bazooka AMD B550 4400 MHz (OC) DDR4 soket AM4 mATX anakart.
AMD Ryzen 5 5500 3.6 GHz AM4 16 MB cache 65W işlemci.
MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti lp 4 GB GDDR5 123 bit ekran kartı.
Corsair Vengeance rbg Pro cmw8gx4m1Z3200C16 8 GB DDR4 3200 MHz CL16 RAM not: Şimdilik 1 adet RAM kullanıyorum daha sonra devamını satın alacağım.
Everest EPS-500a real 500W 4 SATA 12 cm fanlı Gaming PC destekli Power Supply.
2X Izoly S280 2.5 256 GB 550/520 mb/s SATA 3 SSD.
Snowman M200 CPU fan işlemci soğutucu Rainbow - siyah.
Windows 10 Pro kullanıyorum.
Sistemim bu şekilde yeni dizilmiştir sorun dediğim gibi oyun içi donma yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi yaptım. Sonuç olarak 15 değil de 18 dk yaptım. Programı kapattım ve başka bir şey acmak istedim. Fakat PC kapandı. Bir süre acılmadı. Acıldığında ise kurtarma ayarı olarak açıldı sizce sorun ne olabilir?

Kaç dereceleri gördü ekran kartı hocam arkadaşında dediği gibi SSD de problem olma ihtimali var.

Dediğiniz gibi yaptım. Sonuç olarak 15 değilde 18 dk yaptım. Programı kapattım ve başka birşey acmak istedim. Fakat pc kapandı. Bi süre acılmadı. Acıldığında ise kurtarma ayarı olarak acıldı sizce sorun ne olabilir?

Kaç dereceleri gördü ekran kartı hocam arkadaşında dediği gibi SSD de problem olma ihtimali var.
Stres testi 18 dk yaptım. Test sonrası pc Windows daha başlamadı. Bios ekranı acılıyor sadece. Test de 56 derece en fazla oldu. Test den sonrası pc daha acılmıyor.

Stres testi 18 dk yaptım. Test sonrası PC Windows daha başlamadı. BIOS ekranı acılıyor sadece. Test de 56 derece en fazla oldu. Testden sonrası PC daha acılmıyor.

%80 olasılıkla sorun SSD de hocam başka bir HDD bulup ona Windows kurup denemelerinizi yapabilme şansınız var ise deneyin Windows başlamama sebebi genellikle depolama kaynaklıdır.

%80 olasılıkla sorun SSD de hocam başka bir HDD bulup ona Windows kurup denemelerinizi yapabilme şansınız var ise deneyin Windows başlamama sebebi genellikle depolama kaynaklıdır.
Eski pc den ssd cıkardım. Onunla pc ye format attım. Sonuç aynı yarın bir servise bırakmam gerekiyor. Bu işlerden pek anlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı