R5 5500 GTX 1660 Valorant FPS düşüşü

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: B450M H
İşlemci:Ryzen 5 5600
İşlemci Soğutucu: Snowman Kule Tipi Soğutucu
Ram:2x8 DDR4 8GB G.SKİLL 3600mhz
Ekran Kartı:RX 5600 XT
Ssd: SAMSUNG 980
Harddisk:Toshiba 500gb
PowerSupply: NZXT C550 550W 80+
Kasa:Frisby FC-9278G 4X120mm Rainbow
Monitör:"AOC 24G2SPU 165Hz 1ms"
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese merhaba. Arkadaşımda Ryzen 5 5500 ve GTX 1660 sistem var. Müzik indirmek istiyor indiriyor ve sonrasında sistemde FPS düşüşü oluyor. (Valorant ortalama 300 FPS'den 160FPS'e kadar indi.)Neden kaynaklı olabilir?

Son düzenleme:
Monitörün kaç Hz? Genelde 500 FPS alsan da monitör Hz kadar FPS sınırıyla oynamak en iyisidir. Ayrıca ayarlarda dikey senkronizasyonu açmış olabilirsin.

O durumdan kaynaklanacagini sanmiyorum. Cogu kisi bu oyunda bu hatayi yasiyor diye biliyorum, benim de 350-400 FPS idi islemci R5 3500 oldu sonra geri R5 5500 yaptim FPS 144-250 arasi.

Monitörün kaç HZ? Genelde 500 FPS alsan da monitör Hz kadar FPS sınırıyla oynamak en iyisidir. Ayrıca ayarlarda Dikey Senkronizasyonu açmış olabilirsin.
Dikey senkronizasyon zaten V-SYNC. Yani FPS'i kısıtlıyor. Ayrıca FPS kısıtlamak Input Lag'a neden olur. Yapılmaması gereken bir ayar.

Dikey senkronizasyon zaten V-SYNC. Yani FPS'i kısıtlıyor. Ayrıca FPS kısıtlamak Input Lag'a neden olur. Yapılmaması gereken bir ayar.
FPS sınırını kaldırmak, Delay ve görüntü kırılmaları ya sebep olur. Yani görüntü, sen görmeden önce görçekleşmiş olur. FPS sınırlamak ekran kartı ve monitör arasındaki dengeyi sağlar.

Monitörün kaç Hz? Genelde 500 FPS alsan da monitör Hz kadar FPS sınırıyla oynamak en iyisidir. Ayrıca ayarlarda dikey senkronizasyonu açmış olabilirsin. Müzik indiriyor derken?

Monitörü 165Hz fakat bu yeni olmuş bir şey sistemde değişiklikde yapılmadı sadece müzik indirildikten sonra bu hale gelmiş.
YouTube üzerinden MP3 dönüştürerek müzik indirdikten sonra PC de ciddi FPS düşüşleri oldu. Valorant'ta ortalama 150FPS, car for Sale'de ortlama 100FPS civarında bir oynama oldu.

Öncelikle herkese merhaba. Arkadaşımda Ryzen 5 5500 ve GTX 1660 sistem var. Müzik indirmek istiyor indiriyor ve sonrasında sistemde FPS düşüşü oluyor. (Valorant ortalama 300 FPS'den 160FPS'e kadar indi.)Neden kaynaklı olabilir?
Ek olaraktan bir bilgi daha, aynı sorun akradaşımda da oldu, onda her şey aynıydı, hiç bir değişiklik yapmadığı halde. Format atarak düzeltti.

Ek olarakdan bir bilgi daha, aynı sorun akradaşımda da oldu, onda her şey aynıydı, hiçbir değişiklik yapmadığı halde. Format atarak düzeltti.

Bende format atmasını önerdim fakat önce bir foruma danışalım dedik.

Monitörü 165Hz fakat bu yeni olmuş bir şey sistemde değişiklikde yapılmadı sadece müzik indirildikten sonra bu hale gelmiş.
Dostum, virüs girmiş olabilir. Nasıl indirmişler? Büyük ihtimal bir müzik indirme programı yüklemişlerdir, virüslü olabilir veya program arkada açık olabilir.

Geri
Yukarı