R5 5500 için BIOS Flashback destekli anakart önerisi

Bütçe nedir? En uyguna bunları bulabilirsiniz.
Bunun Flashback özelliği yok ama fabrika BIOS'u 5. nesil destekliyor.
Bunda ise Flashback var.

Bütçe nedir? En uyguna bunları bulabilirsiniz.
Bunun flashback özelliği yok ama fabrika BIOS'u 5. nesil destekliyor.
Bunda ise flashback var.

Bütçe 2.200 eğer 5.nesli destekliyorsa onu almam daha mantıklı.

Bu anakart USB flasback destekler mi ve Ryzen 5 5500 ile uyumlu mudur?

Gigabyte B550 Gaming X V2 bakabilirsiniz, fiyatı bir tık pahalı gelebilir, ama aşırı ve aşırı memnun olduğum muhteşem bir anakart, size rev 1.3 gibi sürümleri gönderirler ise direkt olarak Ryzen 5000 serisi uyumlu geliyor.

Bütçe 2.200 eğer 5.nesli destekliyorsa onu almam daha mantıklı.
Bunların arasında pek fazla fark yok, ucuz olanı alabilirsiniz. Bütçenizi tam olarak kullanırsanız bunu alabilirsiniz. En temel farkı PCIe 4.0 desteklemesi fakat işlemcinizde destek olmadığı için eh, biraz geleceğe yönelik olur. Tabii AM4 üzerine ne kadar yatırım yapmak isterseniz tartışılır.

Bunların arasında pek fazla fark yok, ucuz olanı alabilirsiniz. Bütçenizi tam olarak kullanırsanız bunu alabilirsiniz. En temel farkı PCI-e 4.0 desteklemesi fakat işlemcinizde destek olmadığı için eh, biraz geleceğe yönelik olur. Tabii AM4 üzerine ne kadar yatırım yapmak isterseniz tartışılır.

Ben ASUS Prime B450M K II alacağım galiba çünkü flashback özelliği var ve 2. eski bir işlemcim yok.
Ama Gigabyte B450M K da alasım var fakat 5. nesli desteklemez diye korkuyorum.

Ben ASUS Prime B450M K II alacağım galiba çünkü flashback özelliği var ve 2. eski bir işlemcim yok.
Ama Gigabyte B450M K da alasım var fakat 5. nesli desteklemez diye korkuyorum.
Desteklemek zorunda, kaçarı yok. En kötü iade edersiniz, kaldı ki desteklemek zorunda. Tabii istediğizi almakta özgürsünüz. K II'ye o kadar vermek varken B550M HDV almanız daha mantıklı bana kalırsa.

Geri
Yukarı