Telefon vergi indirimi başvurusunda "girilen parametreler ile e-arşiv fatura bulunamamıştır" hatası

sugoma

Centipat
Daha fazla  
30 Kasım günü Vatan mağazasından telefon aldım. Aynı günün akşamında başvuru yaptım ve her şeyi doğru girdiğime eminim. Bu sabah başvuruya baktığımda "girilen parametreler ile e-arşiv fatura bulunamamıştır" yazıyordu. Bu olay başına gelmiş olup düzelen var mı? İnternette şikayet yazılarına baktığımda T.C. Kimlik numarası girilen yerde satıcının T.C. Kimlik no/vekil no olmalıymış, ondan dolayı olmuyor yazıyordu. E-arşiv üzerinden fatura arattığımda da fatura bulunamadı yazıyor. Daha sonra düzelme gibi bir ihtimali var mı yoksa Vatan'a mı gitmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an fatura bilgileri onaylanmıştır yazıyor bende.

1704630355701.jpg

Artı -1 Eksi
30 Kasım günü Vatan mağazasından telefon aldım. Aynı günün akşamında başvuru yaptım ve her şeyi doğru girdiğime eminim. Bu sabah başvuruya baktığımda "girilen parametreler ile e-arşiv fatura bulunamamıştır" yazıyordu. Bu olay başına gelmiş olup düzelen var mı? İnternette şikayet yazılarına baktığımda T.C. Kimlik numarası girilen yerde satıcının T.C. Kimlik no/vekil no olmalıymış, ondan dolayı olmuyor yazıyordu. E-arşiv üzerinden fatura arattığımda da fatura bulunamadı yazıyor. Daha sonra düzelme gibi bir ihtimali var mı yoksa Vatan'a mı gitmeliyim?
Hocam bende durum şu GSB uygulamasında fatura bilgileri onaylanmıştır yazıyor ama kontrol etmek için E-Arşiv Fatura'da bilgileri girip sorguladığımda fatura bulunamadı yazıyor. Çok karışık bir durum var şu an.

Hocam bende durum şu GSB uygulamasında fatura bilgileri onaylanmıştır yazıyor ama kontrol etmek için e-arşiv Fatura'da bilgileri girip sorguladığımda fatura bulunamadı yazıyor. Çok karışık bir durum var şu an.

Hocam bende de tam tersi e arşivde gözüküyor GSB uygulamasında bulunamadı diyor 😀. Neyse bekleyeceğiz yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı