R5 5500 için en uyumlu ekran kartı hangisidir?

sametsenturkk

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, formda ilk konumla başlangıcı yapıyorum :D

Bir zamanlar bilinçsizce topladığım bilgisayarı yükseltmek istiyorum. Aman aman çok yüksek boyutlu oyunlar oynamıyorum. Hatta oyun oynamıyorum ara sıra giriyorum. 5500 için en uyumlu ekran kartı ne olur? Şu an MSI GTX980 Ti var. Önerileriniz için teşekkürler.

RX3060 veya 6700XT olabilir. Üzeri çok zor.

Ekonomik diyorsan alt modellere bakmak lazım 6600XT veya RX2060 gibi.

Merhaba, formda ilk konumla başlangıcı yapıyorum :D

Bir zamanlar bilinçsizce topladığım bilgisayarı yükseltmek istiyorum. Aman aman çok yüksek boyutlu oyunlar oynamıyorum. Hatta oyun oynamıyorum ara sıra giriyorum. 5500 için en uyumlu ekran kartı ne olur? Şu an MSI GTX980 Ti var. Önerileriniz için teşekkürler.
Bütçeye göre değişir hocam. 6700XT'den iyi verim alırsınız.

Kesinlikle bütçeye göre değişir. Evet haklısınız ama dediğim gibi bilgisayar başında çok duran biri değilim. O yüzden de çok yüksek bütçeler ayırmak istemem. Daha çok fiyat performans destekli bir kart olursa süper olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kesinlikle bütçeye göre değişir. Evet haklısınız ama dediğim gibi bilgisayar başında çok duran biri değilim. O yüzden de çok yüksek bütçeler ayırmak istemem. Daha çok fiyat performans destekli bir kart olursa süper olur.

Dostum işlemcine uygun ekran kartı maximum 4060 Ti, AMD önermem, şu an kullandığın ekran kartı da 1080p için fena olmayan bir kart, hikayeli oyunlarda RDR2 gibi yüksek ayarlarda 60 FPS üstü alırsın rekabetçi oyunlarda işlemci önemli zaten yine 300 falan alırsın, ekran kartın iyi derim 5000 serisini bekle.

Geri
Yukarı