R5 5500 ile 5600X arasında kayda değer bir fark var mı?

Bütçe
6000TL
Genel olarak yükseltmeye değecek bir fark kesinlikle yok. Ancak sıfırdan toplarken 5600 tercih edilmeli. 5600X fiyatını haketmiyor tamamen kazık ancak 5600 2 kat önbelleği sayesinde bazı oyunlarda 5500'e 100 FPS kadar fark koyuyor.
Bu fark ciddiymiş, düşünülebilir. Yarın vatan a tekrar gideceğim ellerinde varsa değerlendiririm. Peki 5600 için sıvı soğutucuya ihtiyaç var mıdır?

3060 için pek fark olmaz. İleride ekran kartını 3080, 4070 civarlarına yükseltmeyecekseniz kafanıza takmayın.
Anladım hocam teşekkür ederim.

Bu fark ciddiymiş, düşünülebilir. Yarın vatan a tekrar gideceğim ellerinde varsa değerlendiririm. Peki 5600 için sıvı soğutucuya ihtiyaç var mıdır?
Fark koyduğu kısım önbellekten dolayı rekabetçi online oyunlar oluyor genelde o yüzden sıfır toplanırken aradaki 1k'lık farkı kesinlikle hakediyor ancak rekabetçi online oyunlar oynamıyorsanız aşırı farketmez. 5-10 FPS'yi geçmez fark.

Kesinlikle sıvı soğutucu gerekmiyor 3 veya 4 ısı borulu herhangi bir kule tipi soğutucuyla 70 dereceyi geçmiyor.

Bu videoyu baştan sona izlerseniz bence kararınızı verebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fark koyduğu kısım önbellekten dolayı rekabetçi online oyunlar oluyor genelde o yüzden sıfır toplanırken aradaki 1k'lık farkı kesinlikle hakediyor ancak rekabetçi online oyunlar oynamıyorsanız aşırı farketmez. 5-10 FPS'yi geçmez fark.

Kesinlikle sıvı soğutucu gerekmiyor 3 veya 4 ısı borulu herhangi bir kule tipi soğutucuyla 70 dereceyi geçmiyor.
Anladım hocam teşekkür ederim.

Rica ederim bende iki işlemci arasında kalmıştım sonra aradaki farkı hakedeceğini düşündüm o yüzden şuan 5600 kullanıyorum. Ancak 5500 fiyatına göre oldukça iyi ve rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız geçmeye değer bir fark yok.
Açıkçası monitör paneli zaten 165 hz bu yüzden 165 fps altına düşmedikçe sorun etmiyorum hocam ki 5500 de düştüğünü görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı