R5 5500 işlemci 110 dereceye ulaşıyor

anladam

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
R5 5500 işlemci setup kurarken 110 dereceleri buluyor 112'de de kendini kapatıyor. Bilgisayar ağustos ayında alındı. Bu zamana kadar 60-70GB'lık setup dosyaları kuruldu ve sorun çıkmamıştı. (Ağustos'tan bu yana 1-2 kere) şu anda her setupta oluyor nasıl çözerim?

Hocam sistem hazır sistemdi. Öyle bir sorun olduğunu sanmıyorum şu anda Ryzen Master indirdim. Boşta bile 65-70 dereceyi görüyordu (stok fan). Ryzen Master'dan baktığımda işlemci durumunda OC yazıyordu onu OS moduna çektim. Volt değerini de 1.4'ten 1'e sabitledim. Clock Speed'i de 3600'den 3500'e çektim. Şu anda cihaz 66-70 derecelerde geziyor kurulum yaparken boştayken de 45-50 derecelerde. Kurulum tamamlanırsa çözüm olarak yazarım. Hazır sistemi OC ile yollamış olabilirler mi yoksa bilgisayarı kullanan kardeşim mi kurcalamıştır? Ne düşünüyorsunuz?

Ya macunda sıkıntı var ya da arkadaşların dediği gibi jelatinde.

Sanmıyorum hocam çünkü RTX falan açıp Spider-Man'ler oynandı bu bilgisayarda 3-4 saat aralıksız. Bir sorun olsa orada da belli ederdi.

Sıcaklık 70'i geçmedi voltajı 1'e sabitledim ve Ryzen Master'daki OC modunu kapatıp OS moduna geçtim. Kurulumun %90'ı tamamlandı. Tahmini 5dk gösteren kurulum 15dk sürdü şu anda ama en azından işlemcim 110 derece değil :) sorunu çözdüğümü düşünüyorum size de teşekkürler iyi sosyaller.

Bu arada işlemciyi kardeşim mi kurcalamıştır yoksa gönderirken OC ile gönderirler mi? Ayrıca 3600MHz'e geri çıkıp voltajı da 1.1'e çekmeyi düşünüyorum doğru bir karar mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı