R5 5500 işlemcinin çekirdek hızları farklı görünüyor

gzaze

Hectopat
İşlemcimin her bir çekirdeği ayrı hızda çalışıyor ve hiçbiri eşit değil, normal mi? Bir de bilgisayarım ara sıra kendi kendine donuyor, hiçbir şeye tıklayamıyorum, ses falan gidiyor ve olay görüntüleyicisi yerinden hiçbir sorun gözükmüyor, bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyorum. Overclock falan yapılı değil ve RAM'ler denendi hiçbir problem yok, ısı problemi falan hiç yok. Bütün parçalar yeni, hatta teknik servise gönderdim fakat böyle bir sorun olmadığını söylediler, ne kadar uğraşırsam uğraşayım hiçbir çözüm bulamadım, problemin çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

PC özelliklerim:

CPU: Ryzen 5 5500, ASUS B450M Dragon, RAM: 16 GB 3200MHz, INNO3D RTX 3060 8 GB, PSU: 650W 80+ Bronze.

image.png

Evet hepsi aynı çalışmak zorunda değil. Her şey normal ve olması gerektiği gibi. Bu bir sorun değil alttaki arkadaş neden bahsettiği hakkında bir fikri yok. Boşuna teknik servise göndermişsin.

Son düzenleme:
-Bazı donanımların soketlerinde temassızlık olabilir.(bulması zor olabilir ve riskli)
Benim eski bilgisayarımda oluyordu. İşlemci fanının biri tersmiş doğru takınca düzelmişti.
yada HDD'de BAD SECTOR olabilir.

Geri
Yukarı