R5 5500 oyunda 83 derece oluyor

Dostum fanlarla ilgili bir bilgim yok ama ilk önerim BIOS'tan bu ayarı kapatıp dener misin birçok video izledim kapatmak ortalama 20 derece etkilemiş.
Kapattım bakalım deniyicem hocam

Dostum fanlarla ilgili bir bilgim yok ama ilk önerim BIOS'tan bu ayarı kapatıp dener misin birçok video izledim kapatmak ortalama 20 derece etkilemiş.
Kapattim ayari 70 derecelere kadar düştü valorantta egzoz fanı ve cpu fanini full speed moduna aldim onun zarari olurmu

Son düzenleme:
Kapattım bakalım deneyeceğim hocam.

Kapattim ayari 70 derecelere kadar düştü Valorant'ta egzoz fanı ve CPU fanini Full Speed moduna aldim onun zarari olur mu?

Anakartın uygulaması vardır oyuna girdiginde Full'e normal takılacagın zaman Auto moda al sürekli Full Speed çalışması ömründen yer ve gereksiz 70 derece oyun oynarken güzel değer kasa kapalı olmasına ragmen şu anlık bir sorun görünmüyor.

Anakartin uygulamasi nedir Gigabyte A520M h anakart kullanıyorum.

Bende bulamadım neyse önemli degil MSI Afterburner kullanmayı biliyorsanız onlada fan ayarını kontrol edebiliyorsunuz oda iş görür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
tam olarak anlatan birini bulamadım ama idare eder

En azindan yaz bitene kadar öyle kullanirim hocam

@DeliDivane

Hocak birde önereceğiniz bi fan varmı kasa vento vg04f
Vento Vg04F baktığımda önde 3 ve arkada 1 adet fan olduğunu görüyorum. Opsiyonel olarakta 2 adet üst kısıma fan takılabildiği yazıyor. Ön fanların kasa içine hava girişi, arka fanının kasa içindeki havayı dışarı atacak şekilde bağlantısını kontrol et. Ayrıca üst tarafa 2 adet kasa içindeki havayı dışarıya atacak şekilde fan takabilirsin.

Vento Vg04F baktığımda önde 3 ve arkada 1 adet fan olduğunu görüyorum. Opsiyonel olarakta 2 adet üst kısıma fan takılabildiği yazıyor. Ön fanların kasa içine hava girişi, arka fanının kasa içindeki havayı dışarı atacak şekilde bağlantısını kontrol et. Ayrıca üst tarafa 2 adet kasa içindeki havayı dışarıya atacak şekilde fan takabilirsin.
Öndeki 1 fanı yukari taksam işe yarar mi

Öndeki 1 fanı yukari taksam işe yarar mi
Yukarıya 2 adet fan eklesen daha iyi olur. Önden hava girişi yapıp arka ve üstten hava çıkışı yapacak şekilde fanlarını bağlayacaksın. Kasandaki fanlar kaliteli mi değil mi bilmiyorum özelliklerini bulabilirsen bir bak. Bütçen varsa hava akışı daha iyi olan fanlar alıp onlarla değiştirebilirsin. 83 dereceden bişey olmaz bu arada ben 4 sene kullandım 2600x'i o derecelerde. Şimdi sıvı soğutma aldım. 65 derecelere düştü.

İşlemcinin bu sıcaklığı bir tık fazla ama cok da anormal depğil. Coller Master TD 500 İle 76 derecelere cıkıyordu Stok ile. Bİraz undervolt yapmanı tavsiye ederim stok ile 65 derecelerine düşmüştüm performans kaybetmeden..

Geri
Yukarı