R5 5500 - RTX 2060S sistem aniden kapanıyor

irelia

Centipat
Daha fazla  
RAM
8x2 DDR4 TUF Gaming RAM. 3200 mhz
SSD veya HDD modeli
1 TB SSD
Ekran kartı
RTX 2060S
Anakart
GIGABYTE B450M K II GAMING
İşlemci
RYZEN 5 5500
Merhaba sistem aniden kapanıyor kapandıktan genelde bir 12-14 saat kadar kullanabiliyorum ardından tekrar kapanıyor ekran kartı 72 derecelerde 2-3 saatlik kullanımım oldu herhangi bir kapanma yok işlemciyi vs. teste soktum PSU hariç işlemcidede sıkıntı çıkmadı kapanmadı PSU'nun markası kalitesiz biraz araştırdım eğer sorun net PSU'dan ise değiştireceğim yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum.

PSU markası: Hiper PS-50 500W herhangi bir sertifikası yok 500TL gibi bir fiyatı var:

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sistem aniden kapanıyor kapandıktan genelde bir 12-14 saat kadar kullanabiliyorum ardından tekrar kapanıyor ekran kartı 72 derecelerde 2-3 saatlik kullanımım oldu herhangi bir kapanma yok işlemciyi vs. teste soktum PSU hariç işlemcidede sıkıntı çıkmadı kapanmadı PSU'nun markası kalitesiz biraz araştırdım eğer sorun net PSU'dan ise değiştireceğim yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum.

PSU markası: Hiper PS-50 500W herhangi bir sertifikası yok 500TL gibi bir fiyatı var:

2060'a 500 kullanman hata zaten :D bir Power Supply ne kadar be :D

Overclock yaptınız mı?

Clocklasa bile yine kapanir o gene iyi dayaniyormus. Benim emektari clocklamasan 10dk da Valorant'ta kapanir 96 dereceye cikip.

PSU değiştirmenizi öneririm zaten RTX2060 s için minimum gereksinim 500W üstüne bir de (yanlış anlamayın lütfen) PSU C4 olunca kendini yük altında kapatıyor olabilir.

Aynı sorun bende de mevcut Ryzen 5 5600G ve 2X RX580 var sistemimde PSU olarak Cooler Master 850W Gold ve Cooler Master Masterliquid soğutucu ile kullanıyorum overclock işleminde işlemcime 1.40v altı verince sistem bazen kapanıyor sebebi nedir? Normalde 1.4v yüksek bir voltaj değil mi zaten?

Overclock yaptınız mı?
Yok hocam.

2060'a 500 kullanman hata zaten :D bir Power Supply ne kadar be :D

Clocklasa bile yine kapanir o gene iyi dayaniyormus. Benim emektari clocklamasan 10dk da Valorant'ta kapanir 96 dereceye cikip.
Hocam hazır sistem ya dikkat etmemişim değiştirmeyi unuttum. :D

Peki İncehesap'tan alabileceğim fazla bütçeyi yormayacak önerebileceğiniz PSU var mı?

Yok hocam.

Hocam hazır sistem ya dikkat etmemişim değiştirmeyi unuttum. :D

Peki İncehesap'tan alabileceğim fazla bütçeyi yormayacak önerebileceğiniz PSU var mı?

Benim bütçe ile ilgili pek bir bilgim yok ama 850W alırsan çok iyi olur.

Ama 850W'ler en ucuz 3000TL'den başladığı için şöyle bir PSU önerebilirim.

Cougar ve FSP bütçeme göre çok uygun sizce nasıldır? En kötü Cooler Master alacağım ve Yeterli olur mu bunlardan biri.

@kralotobur @xtrhal @ardaflix1337

Geri
Yukarı