R5 5500 RTX 3050 Sistem Görüntü Vermiyor

yigitoner

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, yeni bir sistem aldım. Parçaları bugün kargo ile geldikten sonra toplamaya başladım. Daha önce birçok defa kasa montajı yapmıştım ancak herhangi bir şekilde montaj sonrası ekran gelmemesi ile karşılaşmamıştım. Ekran kartı, anakart ve kasa fanlarının ışığı sorunsuz çalışıyor. Klavye veya mouse ön panele veya anakart üzerine takmaya çalıştığım zaman ise herhangi bir tepkime alamıyorum. HDMI bağlantısı ile ekran karta ve anakarta ayrı ayrı takarak denedim yine görüntü alamadım. RAM ve Ekran kartını söküp çıkarttım. Sonuç hiçbir şekilde değişmedi. BIOS kurmak istesem bile klavye taktığımda yanıt alamadığım için ne yapacağımı bilemedim. Çözümü olan veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. İyi sosyaller.

CPU Ryzen5 5500, MB MSI B550M-PRO, GPU MSI 3050 Gaming X

HDMI kablosunda bir sorun olmadıgından emin misiniz?
Sonraki aşama monitor testi elinizde laptop oldugunu söylemiştiniz onu kabloyla TV'ye baglayın aynı sorunu yaşayacak mısınız
Gerçi her türlü farklı bir HDMI kablosu şart.
Farklı HDMI kabloları ile deniyorum herhangi bir görüntü vermiyor. Başka bir ekrana aynı işlemi aynı kablo ile yaptığımda ise problem yaşamıyorum. Bunu sürekli olarak macbooka windows kurduğum zamanlar yaşamıştım. Tam sebebini anlayamadım.

Sonunda sevindim Kabloda sorun olabilir başka kablo varsa deneyin yada başka hdmi portu varsa deneyin.
Başka HDMI portu yok, başka kablolar ile aynı sorunu yaşamıyorum. Farklı bir ekrana geçtiğimde ise sorun ortadan kalkıyor. Bu sorunu sürekli olarak yaşamıyorum. Mac cihazıma windows kurduğumda ayda bir belki yaşıyorumdur belki yaşamıyorumdur.

Geri
Yukarı