R5 5500 RTX 3060 sistem çalışır mı?

Bütçe
25.000

Weimer

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sistem toplamaktan çok anlamam ama araştırıp bir şeyler denedim. Birkaç parça uyar mı uymaz mı araştırdım ama yine çok bir bilgim yok. Eğer anlayan biri bakıp bu sistem çalışır mı, bir şey eksik mi, bir şey fazla mı, bilgi verebilirse sevinirim. Dediğim gibi çok anlamıyorum, yargılamazsanız sevinirim.

-İşlemci; AMD R5 5500 3.6GHz 16MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm.
-Anakart; MSI A520M-A Pro 4600MHz(OC) DDR4 soket am M.2 HDMI DVI mATX.
-RAM; G.Skill 16 GB Ripjaws V 3200 MHz CL16 DDR4 Single kit.
-Ekran kartı; Gigabyte GeForce RTX 3060 Windforce OC 12 GB GDDR6 192 bit.
-Kasa; MSI MAG Force M100R tempered glass ARGB fan USB 3.2 mATX.
-İşlemci soğutucu; Thermaltake frio silent 14 140mm.
-SSD; Kingston 1TB NV2 GEN4x4 NVMe M.2 SSD (3500 MB okuma / 2100 MB yazma)
Toplam: 20K

Arkadaşlar merhaba. Sistem toplamaktan çok anlamam ama araştırıp bir şeyler denedim. Birkaç parça uyar mı uymaz mı araştırdım ama yine çok bir bilgim yok. Eğer anlayan biri bakıp bu sistem çalışır mı, bir şey eksik mi, bir şey fazla mı, bilgi verebilirse sevinirim. Dediğim gibi çok anlamıyorum, yargılamazsanız sevinirim.

Toplam: 20k.

Sistem çalışmasına çalışır ama çok daha iyisi toplanır bu bütçede.

PSU yok onun dışında sistemin çalışır fakat RTX yerine RX serisi ekran kartlarına bakarsan daha iyi performans alabilirsin. Bir de işlemcide ve anakartta PCI-e 4.0 desteği yok bu yüzden ekran kartından dolayı daha az FPS alırsın ama çok sıkıntı etmez diye düşünüyorum. Dediğim gibi eğer istersen AMD'nin RX serisinede bakabilirsin.

Toplam: 20k.

Bence hazır sistem alıp bütçenize göre yükseltme yapın.

PSU yok onun dışında sistemin çalışır fakat RTX yerine RX serisi ekran kartlarına bakarsan daha iyi performans alabilirsin. Bir de işlemcide ve anakartta PCI-e 4.0 desteği yok bu yüzden ekran kartından dolayı daha az FPS alırsın ama çok sıkıntı etmez diye düşünüyorum. Dediğim gibi eğer istersen AMD'nin RX serisinede bakabilirsin.
Dostum PSU kasada hazır olarak varmış ona baktım. Çok bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum o nedenle.

Sistem çalışmasına çalışır ama çok daha iyisi toplanır bu bütçede.
Açıkcası bütçemi kaç yazdım hatırlamıyorum ama 20k civarı. O yüzden 20k'ya en iyi bunu toplayabildim. Hazır sistemlere de bakıp düzenleme yaparak bu fiyata düşürdüm zaten.

Dostum PSU kasada hazır olarak varmış ona baktım. Çok bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum o nedenle.

Açıkçası bütçemi kaç yazdım hatırlamıyorum ama 20k civarı. O yüzden 20K'ya en iyi bunu toplayabildim. Hazır sistemlere de bakıp düzenleme yaparak bu fiyata düşürdüm zaten.

4060 sistem attım hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı