R5 5500 RTX 3060 Sistemde Witcher 3 Düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Mert Efe Tezcan

Centipat
Daha fazla  
RAM
xpg ddr4 16Gb
Ekran kartı
rtx3060
İşlemci
ryzen 5 5500
Arkadaşlar Witcher 3'te grafik ayarlarım ortalama seviyede olmasına rağmen sürekli 60-70 FPS alıyorum bazen bu sayı 60'ın altına düşüyor. Ayrıca oyun esnasında ekran kartımın yüzde 60'ı kullanılıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Ekte grafik ayarlarımı ve oyun esnasında ki FPS ve GPU-CPU kullanım oranlarını bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• w1.png
    w1.png
    319,4 KB · Görüntüleme: 60
  • w2.png
    w2.png
    355,9 KB · Görüntüleme: 52
  • w3.png
    w3.png
    246,4 KB · Görüntüleme: 43
  • w4.png
    w4.png
    243,2 KB · Görüntüleme: 46
  • w5.png
    w5.png
    208 KB · Görüntüleme: 44
  • w6.png
    w6.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 58
Hocam senin dediğin yöntemi de denedim ekran kartı kullanım oranı %80leri gördü FPS ara sıra 60 altına düşüyor genel de 60-70 arası takıldı.

Enteresan hocam. Kullanımı yükseltmek için Ray Tracing açalım desek FPS 30a kadar düşüyor ve leş gibi kasıyor.
Bende RT kapalı dediğim ayarlar ile oynarken Novigard Meydanında 45 FPS'e kadar düştüğü bile oldu.

Ultra ayarlar DLSS kalite olduğunda bile ekran kartı kullanım oranım %60-70 arasında değişiyor FPS yine 60-70 arasında

En yüksek FPS ve ekran kartı kullanım oranını bu öneri de buldum. 80-90 FPS, ekran kartı kullanım oranım %80
Hocam bir de şöyle bir çözüm var.
NVİDİA DSR açarak ekran kartı kullanımını %97'ye kadar çıkardım ben. Fakat monitör 1080p olduğu için simgelerin yeri kaydı.
Mesela simge sağ tarafta fakat o simgeye tiklamak için sol tarafa çekmeniz gerekiyor mouse imlecini. O da oyun zevkini bitiriyor.
İsterseniz deneyebilirsiniz.

Arkadaşlar Witcher 3'te grafik ayarlarım ortalama seviyede olmasına rağmen sürekli 60-70 FPS alıyorum bazen bu sayı 60'ın altına düşüyor. Ayrıca oyun esnasında ekran kartımın yüzde 60'ı kullanılıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Ekte grafik ayarlarımı ve oyun esnasında ki FPS ve GPU-CPU kullanım oranlarını bırakıyorum.
Ayarları ultraya çekin.Kart kendini kullanamıyor bile.%60 olması normal gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı