R5 5600 - RTX 3060 sistemde Witcher 3 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

bbeyazzkart22

Decapat
RAM
GSKILL RipjawsV 16GB (2x8) Siyah 3200MHz DDR4 CL16
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600
Arkadaşlar ekran kartım RTX 3060 işlemcim AMD Ryzen 5 5600 oynadığım tüm oyunlardan çok iyi performans alıyorum fakat Witcher 3 da Ultra ayarlarda 20 FPS alıyorum. En düşük ayarlara çeksem dahi 50 60 arası geziyor.

Ekran kartım RTX 3060 işlemcim AMD Ryzen 5 5600 tüm sürücülerim güncel ve çoğu ayarı denedim yardımcı olur musunuz?

Hocam anlamadığım şekilde 3060 larda sürekli witcher 3 te fps sıkıntısı görüyorum. Ben 2060lı laptop ile daha geçen ay next gen güncellemesinden sonra ultra+ yüksek ayarlar karışık 60 fps üstü oynadım. RTX açık ise kapatmayı deneyin.

Optimizasyonu berbat hocam Witcher 3'ün şuan. Ayarları Ultra+'a almayın. RayTracing sorunluydu sanırım en son. DLSS'i de açmayı ihmal etmeyin.

Oyundaki ayarların ekran görüntüsünü atar mısınız?

Optimizasyonu berbat hocam Witcher 3'ün şu an. Ayarları Ultra+'a almayın. Ray Tracing sorunluydu sanırım en son. DLSS'i de açmayı ihmal etmeyin.

Sol alta bakar mısınız hocam. En düşük ayarlarda bile düşük FPS alıyorum. Çoğu ayarda denedim.

4 saat önce yeni bir performans güncellemesi geldi indirdiniz mi?

Hocam bana bir güncelleme gelmedi ya da ben görmedim bilemiyorum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    184,1 KB · Görüntüleme: 93
Sol alta bakar mısınız hocam. En düşük ayarlarda bile düşük FPS alıyorum. Çoğu ayarda denedim.

Hocam bana bir güncelleme gelmedi ya da ben görmedim bilemiyorum.
Hocam ışın izlemeyi kapatın, FSR açık olduğu için DLSS açamıyorsunuz onu da kapatıp DLSS açın. Oradaki çubuğu sağa sola kaydırın DLSS olması lazım yoksa üsttedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı