R5 5500 RX 6700'e darboğaz yapar mı?

EienTheGreat

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520m-a pro - R5 5500 - Rx6700 - 16 gb ram - 512gb ssd - 650w psu
İyi sosyaller öncelikle. Dün Ryzen 5 5500 ve RX 6600'lü bir hazır sistem alacaktım. RX6700 indirimdeydi bütçemin sınırını aşıp ekleyerek satın aldım. Ama aklıma bir şey takıldı. Darboğaz yapar mı? 1080P'de oynayacağım büyük ihtimalle oyunları. Yani 1440P'lik monitörler pahalı kaçıyor. 1080P monitör alacağım yüksek ihtimalle. Darboğaz yapar mı? Yaparsa ne kadar rahatsız eder?

Yapar %15 civarında darboğaz yapacaktır. O işlemciye 6600XT den fazlası iyi olmaz, 6600XT bile ucu ucuna yetiyor gibi.

O karta en az R5 5600 alman gerek.

VSR ile 1440p yaparsın. Daha az yapar.

Aşırı ağır oyunlar oynamayacağım zaten. LoL, Forza, Assetto, ETS gibi oyunları daha fazla oynuyorum. Belki RDR2, God of War gibi ağır oyunlarada girerim ama genelde yukarıda yazdığım oyunlarda vakit geçireceğim.

Yapar %15 civarında darboğaz yapacaktır. O işlemciye 6600XT den fazlası iyi olmaz, 6600XT bile ucu ucuna yetiyor gibi.

O karta en az R5 5600 alman gerek.
Cevabınız için teşekkür ederim. Çok büyük bi kayıp gibi gelmedi. Bir süre idare edersem işlemcimi yükseltmeye çalışırım.

Aşırı ağır oyunlar oynamayacağım zaten. LoL, Forza, Assetto, ETS gibi oyunları daha fazla oynuyorum. Belki RDR2, God of War gibi ağır oyunlarada girerim ama genelde yukarıda yazdığım oyunlarda vakit geçireceğim.
Hocam valorant Cs gibi online oyunlarda yapar diğerlerinde az yapar.

Ağır olmayan oyunlarda daha fazla darboğaz yapar.

Aşırı ağır oyunlar oynamayacağım zaten. LoL, Forza, assetto, ETS gibi oyunları daha fazla oynuyorum. Belki RDR2, God of War gibi ağır oyunlarada girerim ama genelde yukarıda yazdığım oyunlarda vakit geçireceğim.

Cevabınız için teşekkür ederim. Çok büyük bir kayıp gibi gelmedi. Bir süre idare edersem işlemcimi yükseltmeye çalışırım.

Dostum selam, nasıl gitti süreç. Var mı bir sıkıntı? Bende RX 6700 XT ve R5 5500 aldım.

Geri
Yukarı