Elektronik R5 5500 & RX 7600 Sistem 15.297 TL!

Hocalarım ben de almayı düşünüyorum da memnun musunuz? Nasıl iyi mi? Performansı, sıcakları ne durumda ve oyunlarda takılma vs oluyor mu? Seri numaradan veya başka bir şekilde sorgulama yaptınız mı? Ekran kartı kendi kutusunda mı geldi? Kusura bakmayın çok soru soruyorum ama daha önce bu siteden hiç alışverişim olmadı ve kutusuz olduğu için şüphem bir miktar var yardımcı olur musunuz?

Şu ana kadar GTA 5, RDR 2 ve CS2'de test yapabildim anca ve beklediğimden bile iyi sonuçlar aldım. Hepsini en yüksek ayarlarda oynadım GTA 5'te 100 FPS altına hiç düşmedi, RDR 2'de 70-80 FPS arasında CS2'de sadece deathmatch girdim onda da 200 FPS civarı aldım. CPU ve GPU'nun 60 derece üstüne çıktığını hiç görmedim bayağı stabil çalışıyolar. Herhangi bir sorgulama yapmadım açıkçası sistem sonuçta sorunsuz çalışıyor ama hayır kutuları gelmedi. Keşke gönderselerdi ama kutuları göndermiyolarmış. Alttaki fotoğrafta da zaten sıcaklık falan gösteriyor kendin de bakarsın.

20240130153517_1.jpg

Şu ana kadar GTA 5, RDR 2 ve CS2'de test yapabildim anca ve beklediğimden bile iyi sonuçlar aldım. Hepsini en yüksek ayarlarda oynadım GTA 5'te 100 FPS altına hiç düşmedi, RDR 2'de 70-80 FPS arasında CS2'de sadece deathmatch girdim onda da 200 FPS civarı aldım. CPU ve GPU'nun 60 derece üstüne çıktığını hiç görmedim bayağı stabil çalışıyolar. Herhangi bir sorgulama yapmadım açıkçası sistem sonuçta sorunsuz çalışıyor ama hayır kutuları gelmedi. Keşke gönderselerdi ama kutuları göndermiyolarmış. Alttaki fotoğrafta da zaten sıcaklık falan gösteriyor kendin de bakarsın.

Eki Görüntüle 2101898
60 derece altında çalışması epey iyiymiş.

Fiyat hala yaklaşık ama ekran kartını RTX 3050 yapmışlar, alacaklar dikkatli olsun. Bu kart RX 7600'dan yaklaşık %30-40 daha az FPS veren düşük seviye bir karttır.

Edit. olay bileşen değiştirmekmiş yeni farkettim.

MSI B450M-A PRO yapınca -1550₺
ASROCK RX 7600 yapınca +1480₺

hesabı ile 15747₺'ye geliyormuş.

Eki Görüntüle 2101898

Hocam saçma olacak ama cam yan paneli nasıl açtınız? Sistem elime yeni geçti. Ben becekrisizim herhalde nasıl açılacağını bulamadım. Yardım ederseniz sevinirim.

Hocam saçma olacak ama cam yan paneli nasıl açtınız? Sistem elime yeni geçti. Ben becekrisizim herhalde nasıl açılacağını bulamadım.

Kasayı cam üste gelecek şekilde yan yatır camın sol tarafında üstte ve altta iki tane böyle dışa çıkık vidalar var. Onları yıldız tornavidayla açabilirsin açtıktan sonra da camı yavaşça tutup sola doğru sürükle kendi kayıp çıkıyor.

Sistemi bugün kurdum ama bir sorunum var. GTA 5, PUBG ve Arma 3 testi ve 5 dakika FurMark testi yaptım. GTA 5 de yük altında kasadan ses geliyor, sanırım coil whine ve bu sesin gidip geldiği anlarda mikro takılmalar olurken TBP 100-170 arası gidiyor. Menüde iken de bazen takılmalar oluyor. Diğer oyunlarda da yük altında bu ses var ama takılma yok. FurMark testinde herhangi bir problem yok. Cızırtı sesi yok ve TBP sabit. Oyundan kaynaklı bir problem olabilir mi?

Son düzenleme:
Arkadaşlar bende ayni sistemi satin aldim ekran kartini taktim ve gucunu verdim ama ekrana hiçbir şey gelmiyor neden boyle? BIOS'a bile giremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı