R5 5500 RX6600 sistem almaya değer mi?

Mustafa038

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar almaya değer mi, bir de bu site güvenilir mi?

Screenshot_2023-04-02-02-33-01-489_com.android.chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınmaya değer bir sistem. Sitede duyduğum gördüğüm kadarıyla güvenilebilir.

Ekran kartı RTX 3060 yarışıyor hatta geçti yerler var AMD işlemçiler hakkında fazla bilgim yok.

Son düzenleme:
Hocam AMD işlemciler tabiki güzel ama Ekran kartlarını hiç kullanmadım. Bu seri RTX 3060 ile yarışıyor diye biliyorum bir araştırın isterseniz fiyatı güzel.

RX 6600 RTX 3060 ile neredeyse aynı %6 gibi bir güç farkı ile 6600 önde. NVIDIA fanboyluğu yoksa alınabilir bir kart. Fakat yazılım konusunda kesinlikle NVIDIA taraftarıyım.

FPS'ye fazla takılma 5-10 FPS için AMD alma sakın, ekran kartının sunduğu her şeyi düşünmelisin mesela Valorant oynuyorsan NVIDIA Reflex farkı var, DLSS farkı var, Render işlerinde çok önde CUDA çekirdekleri farkı var, NVIDIA Shadow Play kayıt programı çok stabil FPS düşürmüyor, yani şundan bahsediyorum ekran kartını FPS'ye göre kıyaslıyorlar tabii ki 20 FPS fark varsa alınmaz ama yakın değerler var ise araştırılmalı...

Kötü fiyatı.
Bu daha iyi.
Hocam Gaming Gen İade gibi konularda sıkıntı çıkarıyor diye duymuştum bence tercih edilmemeli eğer bu kadar sıkıntılıysa.

FPS'ye fazla takılma 5-10 FPS için AMD alma sakın, ekran kartının sunduğu her şeyi düşünmelisin mesela Valorant oynuyorsan NVIDIA Reflex farkı var, DLSS farkı var, Render işlerinde çok önde CUDA çekirdekleri farkı var, NVIDIA Shadow Play kayıt programı çok stabil FPS düşürmüyor, yani şundan bahsediyorum ekran kartını FPS'ye göre kıyaslıyorlar tabii ki 20 FPS fark varsa alınmaz ama yakın değerler var ise araştırılmalı...
RTX 2060 serisi ekran kartım var, RTX nimetlerinden tam yararlanamasamda gayet güzel bir ekran kartı. Nvidia'nın bir çok özelliği var dediğiniz gibi Nvidia Reflex, DLSS vs. Edilebiliyorsa kesinlikle Nvidia tercih edilmeli.

FPS'ye fazla takılma 5-10 FPS için AMD alma sakın, ekran kartının sunduğu her şeyi düşünmelisin mesela Valorant oynuyorsan NVIDIA Reflex farkı var, DLSS farkı var, render işlerinde çok önde CUDA çekirdekleri farkı var, NVIDIA Shadow Play kayıt programı çok stabil FPS düşürmüyor, yani şundan bahsediyorum ekran kartını FPS'ye göre kıyaslıyorlar tabii ki 20 FPS fark varsa alınmaz ama yakın değerler var ise araştırılmalı...

Arkadaşın dediği doğru 5 10 FPS için yazılımsal açıdan daha kötüye düşmek gereksiz bir şey olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı