R5 5500-RX6600 sistem Valorant'ta düşük FPS veriyor

ReVeNgE17

Hectopat
Daha fazla  
Oyunda hiçbir şey yokken 200'ler de takılan FPS adam gördüğümde 100 kadar düşüyor işlemci ve ekran kartı %30 falan kullanıyor 8 GB RAM'im var. Sebebi bu mu? Sizce bir 8 GB RAM daha alsam sorun düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD işlemcilerde Dual Channel çok önemli. Büyük ihtimal sorun budur ama belki oyunu düşük grafiklerde oynuyorsanız darboğaz yapıyorda olabilir. Ama kendi düşünceme göre elinizdeki RAM'den bir tane daha eklerseniz sorun çözülür.

Aynı marka model ramden bir tane alıp dual channel yapın sorun düzelir yüksek ihtimal.

AMD işlemcilerde Dual Channel çok önemli. Büyük ihtimal sorun budur ama belki oyunu düşük grafiklerde oynuyorsanız darboğaz yapıyorda olabilir. Ama kendi düşünceme göre elinizdeki RAM'den bir tane daha eklerseniz sorun çözülür.

Aynı marka model RAM'den bir tane alıp Dual channel yapın sorun düzelir yüksek ihtimal.

Aynı sorun bende de vardı maalesef sadece Valorant'ta oluyor. 3600 MHz RAM'ler var Dual kıt ama gene oluyor. Ben de careyı Valorant'ı bırakıp sılmekte buldum. LoL.

Aynı sorun bende de vardı maalesef sadece Valorant'ta oluyor. 3600 MHz RAM'ler var Dual kıt ama gene oluyor. Ben de careyı Valorant'ı bırakıp sılmekte buldum. LoL.

Bende ekstra olarak Valorant açıkken Alt Tab atıp Google açtığımda PC kasıyor ama parçalarda bir sıkıntı da yok.

Hocam zaten artık 16GB minimum hale geldi 8GB RAM hiç yeterli değil. Dual channel yapınca düzeleceğini düşünüyorum.

Hocam zaten artık 16 GB minimum hale geldi 8 GB RAM hiç yeterli değil. Dual channel yapınca düzeleceğini düşünüyorum.

Hocam 16 GB RAM yaptım ve benim PC masaüstünde bile donuyormuş bunu fark ettim şu an FPS 200 altına nadir düşüyor genel 250FPS'lerde geziyor tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı