R5 5500 RX6600 sistemdeki parçalar uyumlu mu?

Dalakadam

Yoctopat
Daha fazla  
Sapphire Pulse RX6600.
AMD Ryzen 5 5500.
ASUS Prime B450M-A II.
MLD M300 1TB 3300mb-3100mb/sn
G.Skill Ripjaws V (16×2) 3200MHz DDR4 RAM.
Corsair CV550 80+Bronze 550W PSU.
MSI MAG Forge M100R kasa.

Arkadaşlar parçalar birbiriyle uyumlu mu? Herhangi bir sorun var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapphire Pulse RX6600.
AMD Ryzen 5 5500.
ASUS Prime B450M-A II.
MLD M300 1TB 3300mb-3100mb/sn
G.Skill Ripjaws V (16×2) 3200MHz DDR4 RAM.
Corsair CV550 80+Bronze 550W PSU.
MSI MAG Forge M100R kasa.

Arkadaşlar parçalar birbiriyle uyumlu mu? Herhangi bir sorun var mı?

2x16 yerine 2x8 sonra bir ustune ek para 5600 olmaz mi?

RAM 1K imis, sorun yok.

Bu bir hazir sistem mi yoksa toplama mi? Toplamaya benziyor ama bütçe verilirse daha iyisi olur mu diye kontrol edilebilir.

ASUS Prime B450M-A II ile AMD Ryzen 5 5500 uyumlu. Ama anakartın işlemciyi desteklemesi için gerekli BIOS güncellemesi yapılması gerekebilir. Anakart BIOS sürümünün işlemciyi desteklediğinden emin olun ya da güncelleme yapın.

MLD'nin alınıp alınmayacağı biraz düşündürdü. Bir tane parça vardı NAND TLC SLC DRAM mı neydi hatırlamıyorum. Eskiden bende MLD kullanırdım ve vaad ettiği hızları da verirdi.
Kanalı hiç takip etmiyorsunuz sanırım. Orada anlatıldı bazı bölümlerde düşük kalite bileşenler kullanıldığı. Hazır sistem olarak alınabilir ama sıfır alınmasına sıcak bakmıyorum ben de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kanalı hiç takip etmiyorsunuz sanırım. Orada anlatıldı bazı bölümlerde düşük kalite bileşenler kullanıldığı. Hazır sistem olarak alınabilir ama sıfır alınmasına sıcak bakmıyorum ben de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

MLD SSD degistirilip bu alinabilir. (?)

MLD'nin bu ürünün kötü olduğunu biliyorum ama yine günü kurtaracak bir ürün. Sıfır alınmaz evet onun yerine daha iyi alternatifler var. Ayrıca bu tutumunuz nedir? Teknopatı zamanım olduğunca takip etmeye çalışırım zaten 2021'den beri teknik bilgimin ham maddesi teknopat oldu. Ben sadece fikrimi ve tecrübelerimi ifade ettim. Kullandığım MLD SSD bana göre iyiydi yani kullanımda ağır kullanımda falan bir sıkıntısı yoktu. Tabii kişiden kişiye değişir. Kim ne istiyorsa onu kullansın.

Yeni konular

Geri
Yukarı