R5 5500 sistem açılıyor fakat görüntü gelmiyor

efeleow

Decapat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Prodüktör
Arkadaşlar, bu olay arada oluyor ve şu anda PC'yi kapatıp açmama rağmen görüntü gelmiyor. Diğer monitörümlede denedim yine gelmiyor görüntü. Tüm girişleri ve kabloları test ettim bunlarla ilgili bir problem yok. Sorun nedir sizce?

Sistem: RX 6600, R5 5500, B550M DS3H, 16 GB RAM.

Arkadaşlar, bu olay arada oluyor ve şu anda PC'yi kapatıp açmama rağmen görüntü gelmiyor. Diğer monitörümlede denedim yine gelmiyor görüntü. Tüm girişleri ve kabloları test ettim bunlarla ilgili bir problem yok. Sorun nedir sizce?

Sistem: RX 6600, R5 5500, B550M DS3H, 16 GB RAM.
HDMI veya DP kablosunu ana karta mı ekran kartına mı taktınız? Ekran kartına takmalısınız. Anakarta takarsanız çalışmaz çünkü işlemcinizin dahaili grafik kartı yok.

Kendin topladıysan pinleri tam oturtamama imkanın var veya RAM'lerde sorun olabilir.

Ramlarinizi kontrol edin.

Takıp çıkarttım hocam yine bir şey değişmedi fakat ekran kartının Power kablosunu çıkarıp taktım oynadım falan sonra sistemi açtığımda ise ekran geldi. Bugün yine açılmadı denedim aynı şeylerı falan sonra tekrar ekran kartının Power kablosuyla oynadım ekran geldi yine anlamadım ben bu sorunu.

Takıp çıkarttım hocam yine bir şey değişmedi fakat ekran kartının Power kablosunu çıkarıp taktım oynadım falan sonra sistemi açtığımda ise ekran geldi. Bugün yine açılmadı denedim aynı şeylerı falan sonra tekrar ekran kartının Power kablosuyla oynadım ekran geldi yine anlamadım ben bu sorunu.
Kablolarda teamssızlık veya oksitlenme olabilir. PSU tam modüler ise başka bir kablo ile denemeye çalışın veya kabloların uçlarını kontrol edin. Bilgisayar açıkken kapandığı oluyor muydu?

Geri
Yukarı