R5 5500 sistem alınır mı?

canpolat941

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450M-H - Ryzen 5 5500 - RTX 2060 Super - 16 GB RAM - 480 GB M.2 SSD + 256 GB SATA SSD
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar şu sistemi gördüm 2. el ama garantisi yeni 27 Nisan'da alınmış, kullanılmamış. Fiyatı çok uygun geldi ekran kartsız 5000 TL sizce değer mi?

AMD Ryzen 5 5500 4.20 GHz 6 çekirdek 19MB AM4 7nm işlemci(MPK)
Gigabyte B450M-H 3600MHz(OC) RGB M.2 AM4 mATX anakart.
GeIL 16 GB(2x8) EVO Spear AMD Edition 3200MHz CL16 DDR4 RAM.
WD 480GB Green SN350 NVMe okuma 2400 MB-yazma 1650 MB M.2 SSD.
Bitfenix nova mesh SE siyah tempered glass ARGB USB 3.0 ATX mid Tower kasa.
Bitfenix 700W Formula classic 80+ Bronze güç kaynağı.
AMD Wraith Stealth AMD uyumlu hava soğutucu.

Kendin toplasan eğer daha kaliteli parçalar olur. 300 500 lira fark ile toplayabilirsin. Ekran kartsız sistem çok uyguna gelmez, en pahalı parça GPU. Amazon Germany şuan 5500 ü 2440 liraya çekmiş. Kendi adınıza faturalı garantili olur.

Kendin toplasan eğer daha kaliteli parçalar olur. 300 500 lira fark ile toplayabilirsin. Ekran kartsız sistem çok uyguna gelmez, en pahalı parça GPU. Amazon Germany şuan 5500 ü 2440 liraya çekmiş. Kendi adınıza faturalı garantili olur.
Hocam hazır sistem tercihimdir benim genel olarak. Sisteme bir süre GTX 950 takıp kullanmayı düşünüyorum elimdeki bütçeyle ne zamana ekran kartı alabilirsem. Bu fiyata tek tek toplamayı denediğimde daha pahalı olduğunu gördüm. 5000 TL bandında var mı sizin öneriniz?

5K'ya yapamazsınız bunu. Sadece işlemci + RAM 5K tutuyor. Kasa ve PSU'dan emin olamadım ancak siz bu sistemi alırken kart takıp iyi bir stres testi yapın.
Tabii ki yapacağım ama sinerji garantili ürün herhangi bir problem olacağını zannetmem.

Tabii ki yapacağım ama sinerji garantili ürün herhangi bir problem olacağını zannetmem.
Garantili ürünlerse iyi o zaman. Elinizdeki kartla kullanabilirsiniz. Ancak dediğim gibi PSU kalitesinden emin değilim ama forumda iyi diyen hocalarımız olmuş. Her halukarda bu fiyata çok iyi.

Garantili ürünlerse iyi o zaman. Elinizdeki kartla kullanabilirsiniz. Ancak dediğim gibi PSU kalitesinden emin değilim ama forumda iyi diyen hocalarımız olmuş. Her halukarda bu fiyata çok iyi.
Alıyorum hocam o zaman sağolun.

Geri
Yukarı