R5 5500 sistem için RTX 3060 12 GB vs RTX 3070 8 GB

İkinci elden 3070 almak mantıklı olabilir ancak sıfır asla alınmaz, sıfır 3000 serisi alınmaz artık. RTX 4000 serisinin tek olayı frame gen değil gelecekte yeni eklenecek özellikleri de destekleyecekler güncel kalmak en iyisi olur sıfır alınacak ise.
Arkadaş Nvidia da Nvidia diye tutturdu zorlamıyoruz AMD alsın diye ama para ödediğinde o paranın hakkını verecek kadar performans alamaz AMD muadiline göre. İmkansız gibi. Ancak DLSS açar öyle geçer.

Arkadaş Nvidia da Nvidia diye tutturdu zorlamıyoruz AMD alsın diye ama para ödediğinde o paranın hakkını verecek kadar performans alamaz AMD muadiline göre. İmkansız gibi. Ancak DLSS açar öyle geçer.
amdde bu işler biraz şans meselesi olduğundan insanlar önyargılı davranıyor bence normal

Arkadaş NVIDIA da NVIDIA diye tutturdu zorlamıyoruz AMD alsın diye ama para ödediğinde o paranın hakkını verecek kadar performans alamaz AMD muadiline göre. İmkansız gibi. Ancak DLSS açar öyle geçer.

Sıfır RX 7700 XT veya RTX 4060 iyi seçenekler de RX 6000 ve RTX 3000 serisi sıfır alınmaz sadece NVIDIA tarafı için geçerli değil bu sıfır eski nesil kart almanın mantığı yok uzun vadede. RX 7600'e yorum yok zaten onun XT versiyonu 16 GB yapmışlar bir de o 16 GB VRAM'i RX 7600 serisi bir kartın tamamen kullanabileceğine güvenmiyorum. Yani bence iki seçenek var ikinci el 3070-3080 serisi/6800-6900 serisi ya da RTX 4060/rx 7700 XT.

amdde bu işler biraz şans meselesi olduğundan insanlar önyargılı davranıyor bence normal
Artık ısınmıyor
Driversal sorunlar azaldı
Optimizasyonu güzelleşti vb vb. Cw olsa değiştirir neyse ama eskisi gibi değiller artık.

Sıfır RX 7700 XT veya RTX 4060 iyi seçenekler de RX 6000 ve RTX 3000 serisi sıfır alınmaz sadece NVIDIA tarafı için geçerli değil bu sıfır eski nesil kart almanın mantığı yok uzun vadede. RX 7600'e yorum yok zaten onun XT versiyonu 16 GB yapmışlar bir de o 16 GB VRAM'i RX 7600 serisi bir kartın tamamen kullanabileceğine güvenmiyorum. Yani bence iki seçenek var ikinci el 3070-3080 serisi/6800-6900 serisi ya da RTX 4060/rx 7700 XT.
Rtx4060ti ile rx7700xt rakip hatta 7700xt rtx4070 ile rakip, 4060ti ı doğruyor.

Bence yinede sıfır alınabilir kartlar 6800 gibi.

Bende 6750XT kullanıyorum ne ısı ne de performansla alakalı bir problemim oldu. Sadece cw var. Onuda kulaklık takınca zaten duymuyorsunuz.

Ben şu an anlamadım ne yapacağıma AMD tarafında driver sorunu yaşamak istemiyorum RTX daha iyi ve güncelleme sürekli alan bir kart aynı zamanda laptop var bende onda da RTX 3050 var her ay güncelleme alıyor o yüzden AMD yerine NVIDIA istiyorum bir yandan da performans olarak AMD'ye ne kadar güvenilir. Bir de cw sesi geliyor diyorsunuz o ne demek bilmiyorum ama iyi bir ses olduğunu düşünmüyorum.

Ben şu an anlamadım ne yapacağıma AMD tarafında driver sorunu yaşamak istemiyorum RTX daha iyi ve güncelleme sürekli alan bir kart aynı zamanda laptop var bende onda da RTX 3050 var her ay güncelleme alıyor o yüzden AMD yerine NVIDIA istiyorum bir yandan da performans olarak AMD'ye ne kadar güvenilir. Bir de cw sesi geliyor diyorsunuz o ne demek bilmiyorum ama iyi bir ses olduğunu düşünmüyorum.
3050 ölü artık. AMD de alsanız da çok çok nadir. AMD fiyat performans'da her zama Nvidia'yı katlar. CW coil whine yani bobin vızırtısı. Lakin bu ses Asus Rox Strix model rtx3070ti da da çıkmış birşey. Şans işi. Bu ses sadece rahatsız edici ses çıkarır onun dışında başka birşeye zararı yok.

3050 ölü artık. AMD de alsanız da çok çok nadir. AMD fiyat Performans'da her zama NVIDIA'yı katlar. Cw coil whine yani bobin vızırtısı. Lakin bu ses ASUS rox STRIX model RTX3070 Ti da da çıkmış bir şey. Şans işi. Bu ses sadece rahatsız edici ses çıkarır onun dışında başka bir şeye zararı yok.

Laptop olduğu için yeterli geliyor şu anlık ama yeni kurduğum sistemde AMD tarafında 6700XT fiyat bakımından uygun geldi ancak 4060 daha güncel bir ekran kartı olduğundan bütçem tam tamına buna yeterli geliyor VRAM olarak ne olur bilemiyorum yayın+ oyun olarak. Bir de AMD tarafında RTX modu ne kadar performans verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı