R5 5500 sistem nasıldır?

MlhGdkl

Zeptopat
Daha fazla  
Biraz özelleştirme ile olabildiğince makul bir sistem toplamaya çalıştım, sizce bu sistem alınır mı? Bu fiyatlarda ya da bu fiyata yakın daha iyi bir sistem toplamak mümkün mü?

Dosya Ekleri

• qqw.jpg
    qqw.jpg
    141,8 KB · Görüntüleme: 36
Biraz özelleştirme ile olabildiğince makul bir sistem toplamaya çalıştım, sizce bu sistem alınır mı? Bu fiyatlarda ya da bu fiyata yakın daha iyi bir sistem toplamak mümkün mü?

Çok kötü. O işlemci ve ekran kartına o para verilmez. Frisby PSU'ya güvenilmez. Sistem emanet edilmez. Önerim am5/ddr5, 4060 Ti sistem olacak

Soğutucu peerless assasın, SSD 1TB Kingston, RAM'ı da 5600MHz yapıp alabılırsın. Sımdılık 16 GB yeterli. İleride aynı ramdaan 16 daha alıp Dual yaparsın.

Nesi kötü hocam açıklayabilir misin?

42K 4060 Ti sistem kazıktır. Alınmaz.
Seçtiğin soğutucu kötü. Tam yük altında o işlemciyi doğru dürüst sogutamaz.
Muhtemelen PC Build'den darboğaz hesaplayıp o işlemci ile ekran kartını kombınledın ama 4060 Ti'ı hatta 4070 Super'ı dahi 7500F rahat besler. Darboğaz olmaz.
Sana attığım son sistemde soğutucuyu peerless assasın, RAM'ı 6000 CL30, SSD'yı Adata Legend yap. 10 numara sistem oluyor. 42.5k tutuyor. İşlemci darboğaz yapar mı diyorsan YouTube'a 7500F 4070 Super yaz, vıdeolardakı CPU kullanım yuzdesıne bak. Darboğaz ıle alakasının olmadığını göreceksin.

42K 4060 Ti sistem kazıktır. Alınmaz.
Seçtiğin soğutucu kötü. Tam yük altında o işlemciyi doğru dürüst sogutamaz.
Muhtemelen PC Build'den darboğaz hesaplayıp o işlemci ile ekran kartını kombınledın ama 4060 Ti'ı hatta 4070 Super'ı dahi 7500F rahat besler. Darboğaz olmaz.
Sana attığım son sistemde soğutucuyu peerless assasın, RAM'ı 6000 CL30, SSD'yı Adata Legend yap. 10 numara sistem oluyor. 42.5k tutuyor. İşlemci darboğaz yapar mı diyorsan YouTube'a 7500F 4070 Super yaz, vıdeolardakı CPU kullanım yuzdesıne bak. Darboğaz ıle alakasının olmadığını göreceksin.
Anladım hocam soğutucuyu kendisi işlemci yanında veriyor onu seçmedim ilerde düzgün bir tane alırım ekran kartını da yükseltirim diye düşündüm amacım buydu. Senin önerdiğin sistemde anakart ve ram yetersiz olduğu için yükseltince 50’yi buluyor. Anakart A sınıfı olunca sistem işe yaramaz diye biliyorum benTavsiye için teşekkürler.

Anladım hocam soğutucuyu kendisi işlemci yanında veriyor onu seçmedim ileride düzgün bir tane alırım ekran kartını da yükseltirim diye düşündüm amacım buydu. Senin önerdiğin sistemde anakart ve RAM yetersiz olduğu için yükseltince 50'yi buluyor. Anakart A sınıfı olunca sistem işe yaramaz diye biliyorum benTavsiye için teşekkürler.

Yanlış bılıyorsun. 7500F, 4070SUPEr de ASUS'un A620M-K kartı gayet güzel ısını yapar. Seni üzmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı