R5 5500 sistemde oyunlarda "yetersiz bellek" hatası

Daha fazla  
Sistem özellikleri. 3060 ekran kartı, Ryzen 5 5500 işlemci, 16 GM RAM, 500 GB M.2 SSD. Diablo 4 betası oynarken bu hatayı almaya başladım, hatta arka planda Opera açık kalmış, o da "yetersiz bellek" gibi bir hata ile kapandı. Bu sorun Hogwarts Legacy'de de başıma gelmişti. Diğer tüm yüksek grafikli oyunları high/ultrada akıcı şekilde oynayabiliyorum ama bazı oyunlar böyle bir sorun çıkarıyor. Sebebini bilen arkadaşlar yardım ederse gerçekten sevinirim, bıktım artık :D

1679740041198.png

Dosya Ekleri

• 1679740038338.png
    1679740038338.png
    5,9 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Diablo için yetersiz bellek dememiş, hasarlı dosya var battle.net üzerinden tamir edin diyor.
Eksik yüklemiş olabilir bazı şeyleri, repair yapın. Beta olmasından dolayı normal.
Opera’da bellek kullanımını elle ne kadar olabileceğini girebiliyorsun. Azaltmayı/yükseltmeyi deneyebilirsin.

Diablo için yetersiz bellek dememiş, hasarlı dosya var battle.net üzerinden tamir edin diyor.
Eksik yüklemiş olabilir bazı şeyleri, repair yapın. Beta olmasından dolayı normal.
Opera’da bellek kullanımını elle ne kadar olabileceğini girebiliyorsun. Azaltmayı/yükseltmeyi deneyebilirsin.
O dediğini yaptım da değişen bir şey olmadı. bu hata dışında bir hata daha vermişti. out of memory falan yazıyordu onun ss'i almayı unuttum ve dediğim gibi arkaplanda çalışan opera da kapandı onda da "yetersiz bellek" yazıyordu.. Opera dahil tüm arkaplan uygulamarı kapattım, normalden biraz daha uzun oynayabildim ama yine kapandı en sonunda :D Birkaç yerde depolama alanınız çok doluysa olabilir diye bir şey gördüm ama emin olamadım. Bi alakası olabilir mi?

O dediğini yaptım da değişen bir şey olmadı. bu hata dışında bir hata daha vermişti. out of memory falan yazıyordu onun ss'i almayı unuttum ve dediğim gibi arkaplanda çalışan opera da kapandı onda da "yetersiz bellek" yazıyordu.. Opera dahil tüm arkaplan uygulamarı kapattım, normalden biraz daha uzun oynayabildim ama yine kapandı en sonunda :D Birkaç yerde depolama alanınız çok doluysa olabilir diye bir şey gördüm ama emin olamadım. Bi alakası olabilir mi?
16 gb ram’in yetmesi lazım, bence bir yanlışlık var diye düşünüyorum. Operayı 2 gb ram ile sınırlandırın derim.
Bellekleriniz 16 gb ram olarak görev yöneticisinde çalışıyor mu? Ona da bakın.
Diablo konusunda dedigim gibi tamir etmeniz lazım.
Sabit disk ile ilgili bir hata verse out of memory demezdi bence.
Diskinizin boş alanı kaç GB her ihtimale karşı ona da değinelim.

16 gb ram’in yetmesi lazım, bence bir yanlışlık var diye düşünüyorum. Operayı 2 gb ram ile sınırlandırın derim.
Bellekleriniz 16 gb ram olarak görev yöneticisinde çalışıyor mu? Ona da bakın.
Diablo konusunda dedigim gibi tamir etmeniz lazım.
Sabit disk ile ilgili bir hata verse out of memory demezdi bence.
Diskinizin boş alanı kaç GB her ihtimale karşı ona da değinelim.
30 gb boş alan var

Geri
Yukarı