R5 5500 sistemden görüntü gelmiyor

history_lenz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün aldığım bilgisayarı taktım çalışıyor (kasa bilgisayar). HDMI kablosunu taktım ama açılmadi, görüntü gelmedi. Bilgisayardan mı kaynaklı yoksa ekrandan dolayı mı? Yardımcı olur musunuz?

Aldığım kasa şudur:

Merhaba. Bugün aldığım bilgisayarı taktım çalışıyor (kasa bilgisayar). HDMI kablosunu taktım ama açılmadi, görüntü gelmedi. Bilgisayardan mı kaynaklı yoksa ekrandan dolayı mı? Yardımcı olur musunuz?

Aldığım kasa şudur:

Anakart BIOS günceldir muhtemelen hazır sistem zaten Gmail'den satıcıya sordunmu.

Aldığım kasa şudur:
A320 anakarta r5 5500 takılmış. BİOS güncellemesi yapılmamışsa görüntü gelmeyecektir.

O anakarta en güncel 2023/03/21 tarihinde 6062 sürüm BIOS güncellemesi gelmiş. R5 5500 için en düşük 6042 versiyonun kurulu olması alzım.

Haklısınız hocam belki de parçaları ayrı da göndermişlerse güncellememişlerdir.

Kasayı toplu ekran kartını ayrı gönderiyorlar galiba hazır sistemlerde eğer öyle göndermişlerse anakart güncellenmeden gönderiliyorsa sorumsuzluktur.

Hayır saticiya sormadim az önce yazdım maalesef bilgisayardan çok anlayan biriside değilim maalesef.

Cevap verirler sıkıntı etmeyin dolandırılmazsınız o site tarafından ama yaptıkları ağır sorumsuzluk.

O anakarta en güncel 2023/03/21 tarihinde 6062 sürüm BIOS güncellemesi gelmiş. R5 5500 için en düşük 6042 versiyonun kurulu olması alzım.

Hazır sistem olduğu için testleri yapıp göndermiş olmaları gerekliydi yapmadılarsa ağır sorumsuzluk.
Faturaya göre test yapıldığı söyleniyor ama belki ben bir yerde hata yapmışımdır diye düşündüğümden bilemedim ne yapacağımı

Kasayı toplu ekran kartını ayrı gönderiyorlar galiba hazır sistemlerde eğer öyle göndermişlerse anakart güncellenmeden gönderiliyorsa sorumsuzluktur.

Cevap verirler sıkıntı etmeyin dolandırılmazsınız o site tarafından ama yaptıkları ağır sorumsuzluk.
Evet ekran kartını ayrı yolladılar onu taktım bir sıkıntı yok olmadı bir tanıdığıma göstereceğim teknik desteğede yazdım cevabınız için teşekkür ederim.

Faturaya göre test yapıldığı söyleniyor ama belki ben bir yerde hata yapmışımdır diye düşündüğümden bilemedim ne yapacağımı.

Evet ekran kartını ayrı yolladılar onu taktım bir sıkıntı yok olmadı bir tanıdığıma göstereceğim teknik desteğede yazdım cevabınız için teşekkür ederim.

Rica ederim aktif olduklarında bakarlar sabah isterseniz müşteri hizmetleriylede görüşebilirsiniz ekran kartını tam oturtmamış olabilirsinz.

Geri
Yukarı