R5 5500 sisteme anakart önerisi

erenddcn21

Decapat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, yakın zamanda işlemci RAM ve anakart almak istiyorum.
İşlemci ve RAM'de karar kıldım. Ryzen 5 5500, Team T-Force 2x8 GB RAM 3600MHz.

Yukarıdaki özelliklere uygun aşağıdaki anakartı buldum ancak bazı yorumlarda MOSFET soğutucusu olmadığını ve yokluğunun sorun teşkil edebileceğinden bahsetmiş.

Sizce bu anakart iyi mi, ileride bir soruna yol açar mı veya sizin önerdiğiniz aynı fiyat aralığında başka anakart önerisi var mı?

Şimdiden iyi sosyaller.

Aynı anakart ve aynı işlemciyi kullanıyorum, stok durumda kullanırsanız sorun yaşamazsınız. Çok çok iyi bir anakart değil, bu tür işlemcilerle kullanılabilecek seviyede.

Burada 100 TL daha ucuz:

Aynı anakart ve aynı işlemciyi kullanıyorum, stok durumda kullanırsanız sorun yaşamazsınız. Çok çok iyi bir anakart değil, bu tür işlemcilerle kullanılabilecek seviyede.

Burada 100 TL daha ucuz:

valorant felan oynuyor musun bu işlemci vs kaç fps alıyor merak ettimde

bu anakartın 3600mhz versiyonu yok sanırım

USB port farkları var. Gigabyte'ta 2x USB 2.0 ve 2x USB 3.2 Gen1 portu varken Asus'ta 2x USB 3.2 Gen1, 2x 3.2 Gen2 portu var. Onun dışında Asus'ta fazladan 1 adet PCI-E X1 slotu var. Bunun dışında anakart boyutları birkaç cm değişik, 2-3 cm oynuyor.

Bunlar dışında pek bir fark yok. İkisi de R5 5500 için yeterli kartlar.

USB port farkları var. Gigabyte'ta 2x USB 2.0 ve 2x USB 3.2 Gen1 portu varken Asus'ta 2x USB 3.2 Gen1, 2x 3.2 Gen2 portu var. Onun dışında Asus'ta fazladan 1 adet PCI-E X1 slotu var. Bunun dışında anakart boyutları birkaç cm değişik, 2-3 cm oynuyor.

Bunlar dışında pek bir fark yok. İkisi de R5 5500 için yeterli kartlar.
teşekkür ederim hocam yardımlarınız için

Geri
Yukarı