R5 5500 sisteme elektrik gelmiyor

Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Özel Sektör
RAM
EvoForza 3200 mhz 8 x 2
Anakart
MSI A320M-A Pro
Ryzen 3 1200 olan işlemcimi formdaki arkadaşlarla 5 5500'e yükseltmeye karar verdik ve ürün bugün geldi BIOS Update'lerini yaptım fakat sanırım sorun var hiçbir ekipmana (klavye mouse monitör) elektrik gelmiyor anlayacağınız görüntü yok yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 1200 olan işlemcimi formdaki arkadaşlarla 5 5500'e yükseltmeye karar verdik ve ürün bugün geldi BIOS Update'lerini yaptım fakat sanırım sorun var hiçbir ekipmana (klavye mouse monitör) elektrik gelmiyor anlayacağınız görüntü yok yardımcı olabilir misiniz?

Hocam peki elektrik gelmiyor demişsin ya, PC'yi açtığında kasa çalışmıyor mu fanlar vesaire aynı durumdan problem yaşıyorum şu an da. Bende sıfır elektrik PSU bile çalışmıyor.

Attığınız sürüm desteklemiyor ya da yanlış kurulum yaptınız. BIOS sürümünü tekrar kurmayı deneyin. Bu arada BIOS pilini çıkarırsanız BIOS sürümü silinmez. Deneyebilirsiniz sorun olmaz.

Sorunu hiç beklemediğim şekilde çözdüm sıfır gelen AMD marka işlemcimin arkasındaki termal macun yetersiz kalıp güc kesiyormuş biraz macunla işi hallettim değerli yorumlarınız ve bilginiz için teşekkür ediyorum. 🤠

Hocam peki elektrik gelmiyor demişsin ya, PC'yi açtığında kasa çalışmıyor mu fanlar vesaire aynı durumdan problem yaşıyorum şu an da. Bende sıfır elektrik PSU bile çalışmıyor.

PSU'ya baktırmanızda fayda var hocam.

Geri
Yukarı