R5 5500 sisteme MSI MAG A600dn 600W 80+ PSU alınır mı?

killa0

Picopat
Daha fazla  
500W Hadron ATX PSU sistemime yetersiz gelip bana kapanma sorunları yaşattığı için yeni bir PSU alacağım. Yazdığım marka iyi midir? Ve 600W yeterli olur değil mi?
Sistemim:
Ryzen 5 5500 (5. nesil) 12çekirdekli 3.60 GHz işlemci.

- MSI RX580 GDDR5 256 bit 8 GB harici (4 GB paylaşımlı) toplam 12 GB ekran kartı.

-Fury soğutuculu 8 GB DDR4 3200 MHz RAM.

- 256 GB Kingston M.2 SSD.

Yeterli ama A600DN çok çok uygun fiyatlı olmadığı sürece alınabilecek PSU değil, A550BN alabilirsiniz.

Hocam bana PSU'da sıkıntı yaşamamam için sertifikalı 80+ özellikli PSU almamı söylediler fakat bir fark olur mu? İleride RAM'i SSD'yi falan yükseltme ihtimalime karşı da 600 yeterli olur dediler. Bütçem çok yok ama bütçeden kısayım derken PSU'da da problem yaşamak istemiyorum.

Hocam bana PSU'da sıkıntı yaşamamam için sertifikalı 80+ özellikli PSU almamı söylediler fakat bir fark olur mu? İleride RAM'i SSD'yi falan yükseltme ihtimalime karşı da 600 yeterli olur dediler. Bütçem çok yok ama bütçeden kısayım derken PSU'da da problem yaşamak istemiyorum.
80+ sertifikası kaliteyi göstermez. Verimi gösterir sadece. A550BN alın. Daha kaliteli bir model. Hatta indirimde şuan.

80 Plus sertifikası PSU'nun kalitesiyle orantılı bir şey değil, verimlilik sertifikası diyebiliriz. Yani, sertifikasız PSU sertifikalı PSU'ya göre sisteme gereken gücü sağlamak için şebekeden daha fazla güç çeker, bir miktar fazla ısınır. Temel hatlarıyla böyle açıklayabilirim.

Şu durumda A600DN almanın hiçbir mantığı yok sırf kapasite için çünkü A600DN grup düzenlemeli olduğu için yine 550W veriyor 12V kanalından. Kayıp yaşıyor.

Bütçeden kısmalık bir durum da yok bu arada, A600DN ve A550BN genelde benzer fiyatta ancak A550BN indirime girmiş sadece.

80 Plus sertifikası PSU'nun kalitesiyle orantılı bir şey değil, verimlilik sertifikası diyebiliriz. Yani, sertifikasız PSU sertifikalı PSU'ya göre sisteme gereken gücü vermek için daha fazla güç çeker, bir miktar fazla ısınır. Temel hatlarıyla böyle açıklayabilirim.

Şu durumda A600DN almanın hiçbir mantığı yok sırf kapasite için çünkü A600DN grup düzenlemeli olduğu için yine 550W veriyor 12V kanalından.

Peki 550W bana kapanma sorunu yaşatır mı hocam? Bu durumdan Hadron'la çok acı çektiğim için tekrar yaşamak istemiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı