R5 5500 stok fanı hep %100'de çalıştırılır mı?

YusoZ

Decapat
Daha fazla  
B450M K-ll anakartta Ryzen 5 5500 kullanıyorum işlemci oyunlarda birden 80 dereceye çıkıp 65'e düşüyor. Ben de Qfan'dan hep %100'de çalıştırsam hiç ısınmasa olmaz mı?

B450M K-ll anakartta Ryzen 5 5500 kullanıyorum işlemci oyunlarda birden 80 dereceye çıkıp 65'e düşüyor. Ben de Qfan'dan hep %100'de çalıştırsam hiç ısınmasa olmaz mı?
Otomatikte kalması daha iyi fakat başım ağrımaz derseniz dilediğiniz fan hızına getirebilirsiniz.

Hocam fanları %100'de çalıştırmayın,gereksiz.Hem fanların ömrü kısalır hem de daha fazla güç tüketir bu da faturanıza yani cebinize yansır.Manuel de bırakın sistem kendi kendine ayarlasın.

B450M k-ll anakartta Ryzen 5 5500 kullanıyorum işlemci oyunlarda birden 80 dereceye çıkıp 65'e düşüyor. Ben de Qfan'dan hep %100'de çalıştırsam hiç ısınmasa olmaz mı?

Hocam BIOS'tan fanı fullemek yerine kendiniz ayarlayabilirsiniz. Mesela 70 dereceye çıktığında fan %60 çalışsın gibi. Fanı fullemenizin üç dez avantajı var. Boşu boşuna fanın ömrü kısalır, gereksiz gürültü olur, bir de elektrik faturası biraz da olsa fazla gelebilir.

Hocam BIOS'tan fanı fullemek yerine kendiniz ayarlayabilirsiniz. Mesela 70 dereceye çıktığında fan %60 çalışsın gibi. Fanı fullemenizin üç dez avantajı var. Boşu boşuna fanın ömrü kısalır, gereksiz gürültü olur, bir de elektrik faturası biraz da olsa fazla gelebilir.

Sağ olun hocam o ayarı yeni fark ettim ayarladım teste soktum kademeli şekilde istediğim gibi ısınıp soğuyor teşekkür ederim.

Geri
Yukarı