R5 5500 ve 6700 XT darboğaz yapar mı?

Daha fazla  
Arkadaşlar sorum direkt konu başlığındaki gibi. Halihazırda 1050 Ti - R5 5500 kombinasyonu var. Ekran kartını 6600 XT düşünüyordum fakat biraz daha verip ileriye dönük almak istediğim için 6700 XT listeme girdi. Darboğaz yaşar mıyız bu kombinasyon ile? Yakın zamanda işlemci upgrade düşünmüyorum bilginiz olsun sistemi aşağı yazıyorum. PSU da değişmek zorunda kalacak mıyız acaba?

• MSI B450M-A-PRO Max.
  • Ryzen 5 5500.
  • Kingston HyperX Savage 2x8 2133MHz.
  • MSI 1050 Ti Gaming X
  • Thermaltake 600W 80+ PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P'de yapar dostum zaten kart 2K kartı.
Aslında net bir 1440p kartı değil. Bu açıdan RTX 3060 Ti ile benzerlik taşıyor. Uygun bir işlemciyle 1080p kullanımında daha uzun süre yüksek performans verecektir. R5 5500 ise haliyle düşük kalıyor.

Son düzenleme:
@DarkNight321 @Uchiha Shisui yorumlar için çok teşekkürler arkadaşlar, ufak bir darboğaz çok önemli değil, dediğim gibi yakın zamanda olmasa da ilerisi için cpu upgrade olabilir. O yüzden almışken de biraz ileriye dönük bir ekran kartı almak niyetindeyim. 6700 xt pulse bakıyorum bu arada. Zaten oynadığım bir Dota 2, PoE ve Warzone var onların dışında fazla oyun oynadığımı söyleyemem.

Ben de daha bugün satın aldım 6700XT, işlemcim de 5500 ayarında bir işlemci, i5 10400F. 2K'da kullanmayı planlıyorum VSR açarak. Sizde de 2K monitör yoksa sanal çözünürlükle darboğaza engel olabilirsiniz. Tabi yine de çok aşırı bir darboğaz olacağını sanmıyorum.

Ben de daha bugün satın aldım 6700XT, işlemcim de 5500 ayarında bir işlemci, i5 10400F. 2K'da kullanmayı planlıyorum VSR açarak. Sizde de 2K monitör yoksa sanal çözünürlükle darboğaza engel olabilirsiniz. Tabi yine de çok aşırı bir darboğaz olacağını sanmıyorum.
Yorum için çok teşekkürler. Dostum 2k monitöre sahibim çok şükür. Kartı seçme sebeplerimden birisi de o aslında. Yine daha sonraları ufak bir değişiklik ile ekran kartını destekleyebilirim diye düşünüyorm cpu değiştirerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı