R5 5500 ve RTX 3060 için 500W 80+ yeter mı?

efelerinefeesi

Femtopat
Merhaba, daha öncesinde açılmış benzeri konular gördüm fakat yine de sormak istedim. Ekleyeceklerim de var. 500W 80+ bir PSU'm var RTX 3060, Ryzen 5 5500 ve MSI Gungnir 110r(RGB fanlari var) kasa ile herhangi bir problem çıkar mı? PSU yeter mi? İleride değişeceğim en azından bir ay kadar kullansam PSU'yu sorun çıkar mı?

Değiştirin fakat sorun çıkartmaz.

Önce kartı al, sonra sıkıntı çekersen yükseltirsin. Yeter ama takılmayın PSU'ya.

Takılmanız gereken yer kart kısmı sıfır 3060 kart, Vatan Bilgisayar'da 14000 TL şu anda.

Aynı fiyata 20 ay garantili 4060 Ti buldum sana. Sahibi 4 ay kullanıp kart yükseltmek için satacak muhtemelen ve bu kart sıfırdan farksız. Param Güvende ile alıp testleri yap, pişman olmazsın.

Yalnız 4060 Ti alırsan PSU yetmez onu söyleyeyim.

Önce kartı al, sonra sıkıntı çekersen yükseltirsin. Yeter ama takılmayın PSU'ya.

Takılmanız gereken yer kart kısmı sıfır 3060 kart, Vatan Bilgisayar'da 14000 TL şu anda.

Aynı fiyata 20 ay garantili 4060 Ti buldum sana. Sahibi 4 ay kullanıp kart yükseltmek için satacak muhtemelen ve bu kart sıfırdan farksız. Param Güvende ile alıp testleri yap, pişman olmazsın.

Yalnız 4060 Ti alırsan PSU yetmez onu söyleyeyim.

Param kısıtlı olduğu için bunu almak zorundadır kaldım.

Geri
Yukarı