R5 5500 ve RTX 4060 sistemde düşük FPS

adilardadogan

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartım RTX 4060 ve işlemcim R5 5500.

Yeni aldım PC'yi ve FIFA 23 indirdim. YouTube'deki FPS testlerinden 10 FPS düşük alıyorum. Her özellik aynı bir tek RAM'lerin markası farklı. Bir de oyunu oynadıkça aldığım FPS zamanla düşüyor. Başlangıçta 135-140 FPS alırken 2 saatin sonunda 115 FPS'lere kadar düşüyor. Bilgisayarı yeni topladığım için tedirginim. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Bu dediğinizin bir çok nedeni var. Zaman zaman kendi halinde arka planda çalışan uygulamalar bile etkileyebilir. Öncelikli olarak siz sıcaklık ve kullanım değerlerini atın ona göre ilerleriz.

İşlemcim boştayken 45 50 derece civarında geziyor ama oyun içerisindeyken programı bugün indirdiğim için daha bakamadım. Bakıp atayım o zaman sıcaklık değerlerini.

Her sistem bir olmaz zamanla FPS düşüyorsa sıcaklıklara bakmak lazım.

Bu dediğinizin bir çok nedeni var. Zaman zaman kendi halinde arka planda çalışan uygulamalar bile etkileyebilir. Öncelikli olarak siz sıcaklık ve kullanım değerlerini atın ona göre ilerleriz.
İşlemcim boştayken 45 50 derece civarında geziyor ama oyun içerisindeyken programı bugün indirdiğim için daha bakamadım. Bakıp atayım o zaman sıcaklık değerlerini size. Ekran kartım oyunda 60 derece civarında geziyor. Bir de ekran kartım ve işlemcim oyunda her ikisi de %70 kullanım yapıyor.

Mümkünse 2K'da oyna oyunu.

Monitörüm 1080p bu yüzden oyunu da 1080P'de çalıştırıyorum.

İşlemcim boştayken 45 50 derece civarında geziyor ama oyun içerisindeyken programı bugün indirdiğim için daha bakamadım. Bakıp atayım o zaman sıcaklık değerlerini.

İşlemcim boştayken 45 50 derece civarında geziyor ama oyun içerisindeyken programı bugün indirdiğim için daha bakamadım. Bakıp atayım o zaman sıcaklık değerlerini size. Ekran kartım oyunda 60 derece civarında geziyor. Bir de ekran kartım ve işlemcim oyunda her ikisi de %70 kullanım yapıyor.

Kullanım oyundan oyuna değişir, hangi oyunda ne kadar kullandığını YouTube yazarak görebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı