R5 5500 ve RX 6600 sistemde sürekli FPS düşmesi oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

DarkGuardF

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB 3200mhz
SSD veya HDD modeli
480 GB KIOXIA
Ekran kartı
RX 6600
İşlemci
Ryzen 5 5500
Bilgisayari alali 7-8 ay oluyor. İlk aylarda FPS'im normal duzeylerdeydi drop yemiyordum fakat son zamanlarda FPS düşmesi yemeye başladım ve arada bilgisayar donup kapatmak zorunda kalıyorum. Sicaklik degerleri 60 -65 arasi degisiyor oyunlarda, bir şey yapmiyor iken 40 derece falan oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 5500 stok soğutucu kafayımı yedin bende Ryzen 5 3600 var kule tipi soğutma var sende en az kule tipi soğutma al.

Ryzen 5 5500 stok soğutucu kafayımı yedin bende Ryzen 5 3600 var kule tipi soğutma var sende en az kule tipi soğutma al.
Oyunlarda sıcaklık değerleri 60-65 diyor zaten. Ne alaka? Drop yemesinin sebebi başka bir şey. 80-85 üzerine çıkıyorsa problem teşkil ediyor demektir. Yanlış yönlendirme yapmayın.

Bilgisayari alali 7-8 ay oluyor. İlk aylarda FPS'im normal duzeylerdeydi drop yemiyordum fakat son zamanlarda FPS düşmesi yemeye başladım ve arada bilgisayar donup kapatmak zorunda kalıyorum. Sicaklik degerleri 60 -65 arasi degisiyor oyunlarda, bir şey yapmiyor iken 40 derece falan oluyor.
Baştan aşağı güncelleme kontrolü yapabilirsin. Güncelse her şey HWMonitor yükleyip genel bir ısı değerlerine bakabilirsin anormal bir durum var mı diye. Belki SSD ısınıyordur.

Oyunlarda sıcaklık değerleri 60-65 diyor zaten. Ne alaka? Drop yemesinin sebebi başka bir şey. 80-85 üzerine çıkıyorsa problem teşkil ediyor demektir. Yanlış yönlendirme yapmayın.

Baştan aşağı güncelleme kontrolü yapabilirsin. Güncelse her şey HWMonitor yükleyip genel bir ısı değerlerine bakabilirsin anormal bir durum var mı diye. Belki SSD ısınıyordur.
30-35 dk dir RDR 2 oynuyorum degerler boyle

Dosya Ekleri

• resim_2024-03-19_221451852.png
    resim_2024-03-19_221451852.png
    37,7 KB · Görüntüleme: 10
30-35 dk dir RDR 2 oynuyorum degerler boyle
Her şey normal görünüyor. Sorun Windowsa gelen güncellemeler ile bazı PC'lerde problem yaratabiliyor, bazısında yaratmıyor. 7 ay önce normalken şu anda sorun varsa illa ki Windows Update yapmışsındır.. Sorunun Windows olduğunu anlamak içinde yeni Windows ISO dosyası indirip temiz bir format atmakla anlarız. Başka oyunlarda sorun yok ama 1-2 oyunda sorun oluyorsa sorun PC veya Windows değil direkt Oyun kaynaklıdır.

Hocam bende de aynı işlemci ve ekran kartı var. Saçma sapan aylardır çözemediğim stabilite sorunlarım vardı. 2x8 gb ram kullanıyordum xpg'nin. Ramlerden işlemciye uzak olanı çıkardım, 8 gb kullanmaya başladım. Tüm sorunlarım kayboldu. Bi deneyin isterseniz.

Geri
Yukarı