R5 5500 ve RX 6600 sisteme PSU önerisi

berkES

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, başlıkta da göründüğü üzere 1300 TL bütçe ile yeni güç kaynağı arıyorum. Güncel güç kaynağım Cooler Master Elite V4 yaptığım araştırmaya göre pek önerilmediğini gördüm, ben de değiştirmek istedim. Sizce mantıklı mıdır, eğer ki mantıklıysa sizce ne ile değiştirmeliyim? Sistemim altta yazılıdır önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
  • Ryzen 5 5500.
  • MSI RX 6600 Mech2X.
  • 2x8 DDR4 RAM.

Güç kaynağı konularından pek anlamadığım için sizce hangisi daha verimli ve koruma yönünden daha iyidir veya bu bütçe dahilinde daha güzel bir güç kaynağı mevcut mudur?

Şu an aktif kullandığınız güç kaynağı öldüm bittim denilecek bir güç kaynağı değil bence.
Tabii taktir sizin.
Ama aktif olarak kullandığınız güç kaynağı şuan yazdığınız bütçelerde.

Şu an aktif kullandığınız güç kaynağı öldüm bittim denilecek bir güç kaynağı değil bence.
Tabii taktir sizin.
Ama aktif olarak kullandığınız güç kaynağı şu an yazdığınız bütçelerde.

Genel olarak forumda ve internette pek önerilmediğini gördüm geçen serisinin patlama olayları, kalitesiz iç tasarımının olması gibi biraz içime sinmedi açıkçası eski PSU elektrik kesintisi sonrası bozulduğu için ve yaşadığım yerdeki yerel satıcılarda bu PSU bulunduğundan geçmek zorunda kalmıştım.

Genel olarak forumda ve internette pek önerilmediğini gördüm geçen serisinin patlama olayları, kalitesiz iç tasarımının olması gibi biraz içime sinmedi açıkçası eski PSU elektrik kesintisi sonrası bozulduğu için ve yaşadığım yerdeki yerel satıcılarda bu PSU bulunduğundan geçmek zorunda kalmıştım.

Tabii içiniz nasıl rahat edecekse ama ben aşırı riskli bir PSU olarak göremedim.
Fakat bence değiştirecekseniz en azından watt konusunda ileriye dönük bir PSU alın,
Zira yeni nesil ekran kartları fazlaca güç tüketecek gibi duruyor.
Bütçenizi biraz daha zorlayacaktır ama uzun vadede karlılık getirecektir.

Evet hocam sıkıntılı bir ürün. En kısa sürede değiştirmek mantıklı olur. Durduk yere patlayacağını düşünmüyorum ama sistemimi buna emanet etmezdim.

Tabii içiniz nasıl rahat edecekse ama ben aşırı riskli bir PSU olarak göremedim.
Fakat bence değiştirecekseniz en azından watt konusunda ileriye dönük bir PSU alın,
Zira yeni nesil ekran kartları fazlaca güç tüketecek gibi duruyor.
Bütçenizi biraz daha zorlayacaktır ama uzun vadede karlılık getirecektir.

Hocam ileriye dönük yükseltme yapmayacağım sistemimi ileride satma durumum var o yüzden bütçemi aşmayı pek düşünmüyorum gene de teşekkürler.

Evet hocam sıkıntılı bir ürün. En kısa sürede değiştirmek mantıklı olur. Durduk yere patlayacağını düşünmüyorum ama sistemimi buna emanet etmezdim.

Hocam öncelikle öneriniz için teşekkür ederim ve ikinci olarak da Coolzero koruma olarak iyi midir?

Geri
Yukarı