R5 5500U sistemde oyunda 90 derece CPU sıcaklığı normal mi?

efe yazgı

Kilopat
Daha fazla  
Ben AMD Ryzen 5 5500U işlemciye sahibim oyun oynarken işlemci 90-95 dereceye kadar çıkıyor. Sizce bu normal midir yoksa bir anormallik var mıdır?

Oynadığım oyunlar: GTA 5, Days Gone, AC Odyssey, Horizon Zero Dawn.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartın en sıcak noktasıdır. Çip sıcaklığı değildir.
Daha net bir ölçüm yaptım ve ısınma sorunum olduğunu farkettim o yüzden notebook soğutucu aldım. Notebook soğutucunun işe yarayacağını düşünüyorum çünkü benim laptopun ızgaraları yanlarda değil altında. Yani havayı yanlardan değil alttan veriyor. Soğutucu hem laptopu yukarı kaldırıp ızgaraların havalanmasını sağlayacak hem de soğuucu fanları tam ızgara üstüne denk geldiği için soğutmaya yardımcı olacak

Daha net bir ölçüm yaptım ve ısınma sorunum olduğunu farkettim o yüzden notebook soğutucu aldım. Notebook soğutucunun işe yarayacağını düşünüyorum çünkü benim laptopun ızgaraları yanlarda değil altında. Yani havayı yanlardan değil alttan veriyor. Soğutucu hem laptopu yukarı kaldırıp ızgaraların havalanmasını sağlayacak hem de soğuucu fanları tam ızgara üstüne denk geldiği için soğutmaya yardımcı olacak.
Eğer havayı alttan alıyorsa ise yarar. Çoğu laptop da böyle yapar zaten. Alttan atıyorsa soğutucu kötü etkiler sıcaklığı.

Geri
Yukarı