R5 3600 stok soğutucu ile oyunda 90 derece normal mi?

Psych0tic

Hectopat
Daha fazla  
Sharkoon TG5 Pro kasa içinde, stok soğutucu ile 1-1.5 saatlik GTA 5 oynadıktan sonra 90 derecenin üstüne çıktı. Bu kadar yüksek sıcaklık normal mi? Veya işlemciye bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla, bu kadar olmaması olmaması gerek. Uzun vadede zararı olabilir.

R5 3600 için stok soğutucu yeterli değil zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz fazla ama çok fazla değil kendimden biliyorum. 87 88 dereceleri görmüşlüğüm var. Biostan Core Boost Performans kapatmak cidden işe yarıyor sen de yapabilirsin.

Gerçekten iyi bir soğutucuya ihtiyacım var. 400-500TL civarı önerebileceğiniz bir soğutucu var mı? Ve internetim iyi olmadığı için bazen bilgisayarı Radeon Software üzerinden güç tasarrufu moduna alıp geceleri oyun indirmeye bırakıyorum. Ve sanırım işlemci fanından yüksek bir gürültü geliyor. Kendine kendine hızlanıyor 2-3 saniye boyunca yüksek hızda çalışmaya devam edip yavaşlıyor ve böyle devam ediyor. Soğutucuda bir problem olabilir mi?

Sharkoon TG5 Pro kasa içinde, stok soğutucu ile 1-1.5 saatlik GTA 5 oynadıktan sonra 90 derecenin üstüne çıktı. Bu kadar yüksek sıcaklık normal mi? Veya işlemciye bir zararı olur mu?

Aynı işlemci var T6 Ultra kule tipi al Letgo'dan bak 2. el alırsan çok ucuz satanlar olabiliyor ben 0. 160 TL'ye almıştım alırsan benim 60 dereceleri geçmiyor işlemci.

Geri
Yukarı