R5 5600 1440P'de RTX 4070 Ti ekran kartını besler mi?

5600'ü yeni aldım sayılır. Fiyatı bayağı uygundu. Darboğaz olursa kötü olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Daha yeni kaydettim bu videoyu DLSS kapalıyken ve sonra açıkken göreceksiniz farkı. %10-15 arası bir darboğaz oluyor. (RT açıkken bu durum olmuyor sadece RT kapalıyken oluyor)

İnsanlar 5600'ü ne sanıyor? Bayağı ciddi darboğaz olur. En az %30-35 darboğaz olur.

5600 belki de en iyi F/P işlemcisi olabilir. Elin gavurları Reddit'te nadir oyunlarda darboğaz olur demiş, ne hikmetse bizim ülkemizde herkes "o parayı veriyorsan pintilik yapma şunu al" demiş. Sırf sen böyle net konuştun diye önce 5600X ile deneyeceğim. Sonucu görüp sonra işlemciyi değiştireceğim. :) maksimum %10 diyorum bende.
ASUS TUF B550 Plus Wi-Fi
1TB Samsung 980Pro.
Balisstik CL16 32 GB 3600 MHz
Frisby Cougar 700W 80+ (bu arkadaştan emin değilim, yıllardır çok kahrımı çekti, kaç sistem gördü belki de veda vaktidir )
Bu sistemle deneyeceğim.

5600 belki de en iyi F/P işlemcisi olabilir. Elin gavurları Reddit'te nadir oyunlarda darboğaz olur demiş, ne hikmetse bizim ülkemizde herkes "o parayı veriyorsan pintilik yapma şunu al" demiş. Sırf sen böyle net konuştun diye önce 5600X ile deneyeceğim. Sonucu görüp sonra işlemciyi değiştireceğim. :) maksimum %10 diyorum bende.
ASUS TUF B550 Plus Wi-Fi
1TB Samsung 980Pro.
Balisstik CL16 32 GB 3600 MHz
Frisby Cougar 700W 80+ (bu arkadaştan emin değilim, yıllardır çok kahrımı çekti, kaç sistem gördü belki de veda vaktidir )
Bu sistemle deneyeceğim.

Benim izlediğim videolarda öyle ahım şahım darboğaz yoktu 1440P'de. Konuyu ilk açtığımda ekran kartı yeni çıktığı için YouTube'da 5600 ile test yoktu. Şu an birçok test var. Akşam eve geçince buradan link paylaşırım.

ASUS TUF B550 Plus Wi-Fi
1TB Samsung 980Pro.
Balisstik CL16 32 GB 3600 MHz.
Bu sistemle deneyeceğim.

Ben 5600X çok daha iyi mi dedim? 5600 F/P değil mi dedim? Saçma saçmaa şeyler yazmayın. İnsanlar 5600 her ekran kartını besler sanıyor ben sadece ona sinirlendim. 5600 1080P'de %80 bile besleyemez 4070 Ti'ı.

Technopat'ın son topladığı sistemin videosu sonrası tekrar tartışmaya açılan konu. 4070 Ti ekran kartıyla Ryzen 5600 işlemci kullanılmış. 2K'da sorun yaşamadığını söyleyenler olmuş ama videonun yorumları parçalara tepki gösterenlerle dolu. 2K'da sorun yaşamadığını söyleyen bir kişinin yorumu:

IMG_1223.jpeg

Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı