R5 5600 1660 Ti sistem oyun oynarken kendini yeniden başlatıyor

RainyTR

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
2x GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15
SSD veya HDD modeli
Samsung 500 GB
Ekran kartı
Gigabyte GTX 1660 Ti
Anakart
Gigabyte B450 S2H
İşlemci
Ryzen 5 5600
Oyun oynarken bilgisayarım birdenbire siyah ekrana döndü ve bilgisayar yeniden başladı. Bunun sebebi ne olabilir? Daha önceden böyle bir şey yaşamadım. Bir ay kadar önce MSI GTX 1050 Ti Gaming X kullanıyordum, Gigabyte 1660 Ti ile değiştirdim. MSI kart ile böyle bir sorun yaşamamıştım, mevcut kart ile de ilk kez karşılaştım. İlk kez böyle bir hadise yaşayınca endişelendim ve bilenlere (sizlere) danışmak istedim.

Oyun oynarken bilgisayarım birdenbire siyah ekrana döndü ve bilgisayar yeniden başladı. Bunun sebebi ne olabilir? Daha önceden böyle bir şey yaşamadım. Bir ay kadar önce MSI GTX 1050 Ti Gaming X kullanıyordum, Gigabyte 1660 Ti ile değiştirdim. MSI kart ile böyle bir sorun yaşamamıştım, mevcut kart ile de ilk kez karşılaştım. İlk kez böyle bir hadise yaşayınca endişelendim ve bilenlere (sizlere) danışmak istedim.

Sıcaklıklara bakın derim veya PSU'dan kaynaklı da olabilir ya da driverlardan

Sıcaklıklara bakın derim veya PSU'dan kaynaklı da olabilir ya da driverlardan
Sıcaklıklar 80 °C'yi ara ara geçiyor. PSU kaynaklı olsa önceki ekran kartımda da olabilirdi diye düşünüyorum. Öte yandan 1 aydır oyun oynuyorum ilk defa böyle bir şey oldu, driver kaynaklı olduğunu zannetmiyorum. Öyle olsa daha önceden olurdu diye tahmin ediyorum.

Sıcaklıklar 80 °c'yi ara ara geçiyor. PSU kaynaklı olsa önceki ekran kartımda da olabilirdi diye düşünüyorum. Öte yandan 1 aydır oyun oynuyorum ilk defa böyle bir şey oldu, driver kaynaklı olduğunu zannetmiyorum. Öyle olsa daha önceden olurdu diye tahmin ediyorum.

O zaman sıcaklıktan kaynaklıdır kendini korumaya alıp MHz ve voltajı düşürüyordur.

80 derece hangi donanım için ? Birde PSU belirtir misin ?
Konu daha çok ekran kartı üzerinden olduğu için ben 1660ti sıcaklığı diye algıladım.
RX 580 ekran kartımı overclock yapınca sıcaklığı 85'i görüyordu ve bilgisayarı yeniden başlatıyordu bu durum. Kasanın yan penceresini açık kullanmıştım yazın bunun için. Yani ısınmaktan olabilir, evet.

Geri
Yukarı