R5 5600 4.8 GHz Cinebench R23 test sonuçları nasıl?

Peerless Spirit 120SE. Aralarında devasa bir fark yok nedense sizinki güzel ısınmış.
O zaman iki olasılık var, ya senin işlemci gold yada benim işlemci sunta :D

Ben 4.8 GHz'de masaüstünü göremiyorum, soğutması bir kenarda dursun.
asdd.PNG

Daha evvel 4.65GHz idi, 11700 puan alıyordum. Bence şuan güzel bir fark var. Isı ve watt olarakta öyle aman aman bir fark yaşamadım açıkçası. 4.9GHz deneyeceğim birazdan.

Zamanında çok uğraştım da performansa aman aman etkisi olmayınca vazgeçtim.
Şu an 4.65GHz kullanıyorum bebekler gibi.

4.85GHz'de 12300 puan alan işlemci şu an 11900 alıyor, 140 watt yerine 110 watt çekiyor.

Bende 4.4 GHz'de kullanıyorum, çok serin çalışıyor R23 puanı 11400.

Hocam vallahi sağlam OC yapmışsınız, stok değerler ve Gigabyte B450M S2H anakart ve 4 bakır borulu kule tipi ile performans bu şekilde, ısıda çoklu çekirdekte 50 üstünü teklide ise 47 üstünü görmedi, arkada Chrome açıktı etkisi olmaz herhalde.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    1,7 MB · Görüntüleme: 10
Hocam vallahi sağlam OC yapmışsınız, stok değerler ve Gigabyte B450M S2H anakart ve 4 bakır borulu kule tipi ile performans bu şekilde, ısıda çoklu çekirdekte 50 üstünü teklide ise 47 üstünü görmedi, arkada Chrome açıktı etkisi olmaz herhalde.

PBO ve CO verirseniz güzel değerler alırsınız 4.8 kadar olmasa da. 😁

HWinfo üzerinden kontrol ettiniz mi? Puanınız olması gerekenden düşük gibi geldi..

PBO ve co verirseniz güzel değerler alırsınız 4.8 kadar olmasa da. 😁

Hocam 4.9 değil de Ryzen Master ile Game moda alıp Precision Boost OverDrive açıp test ettim 4.4 olmuş onda ise şöyle bir sonuç verdi.

Ekran Görüntüsü (8).png

Ekran Görüntüsü (7).png

Yani açıkçası işlemci gerektiren oynadığım oyun Valorant onda da zaten iyi bir FPS alıyorum o yüzden pek takılmıyorum VS550 PSU var anakartı mini bir anakart ondandır bilemiyorum.

Geri
Yukarı