R5 5600 4.8 GHz ile 5600X'i geçtik!

selcukcicekx

Hectopat
Daha fazla  
Overclock işlemleri bitti, stabil sonuçlara ve değerlere ulaştık sonunda Cinebench R23 skorunda stok 5600X'i tam 1.000 puandan fazla bir farkla geçmiş gibi duruyor, düşünceleriniz neler?

[4.8 GHz 1.25V PBO CBP OFF]

Benchmark Skoru:12399
Soğutucu: Wraith Prism RGB
Maksimum Sıcaklık: 79 Derece

Dosya Ekleri

• Point.png
    Point.png
    336,1 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleyen: Moderatör:
4.750 MHz üzerine çıkmıyor benim R5 5600. 1.3 Voltaj versem de Prime95 açtığımda reset atıyor. İyi başarmışsınız.

Test sonuçlarıyla beraber HWINFO64 programının görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Sıcaklık, voltaj ve güç tüketimi değerlerini.

Testi Yapıp sonuçları paylaşacağım birazdan.

İşlemcinin kaç W tükettiğini söyler misiniz? Wraith Prism soğutucu ile ben de girişmek istiyorum. Sıcaklıklar iyi geldi.

Ekteki Görselde bütün detaylar mevcut.
4.750 MHz üzerine çıkmıyor benim R5 5600. 1.3 Voltaj versem de Prime95 açtığımda reset atıyor. İyi başarmışsınız.
Teşekkür ederim öğlenden beri baya yordu, soğutucu da sıkıntı biraz ama gold sample falan geldi galiba işlemci.

Hocam Maksimum Sıcaklık 79 Derece :(

83W Güç çekiyor hocam sanırım doğru gösteriyorsa.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    273,8 KB · Görüntüleme: 82
Testi Yapıp sonuçları paylaşacağım birazdan.

Ekteki Görselde bütün detaylar mevcut.

Teşekkür ederim öğlenden beri baya yordu, soğutucu da sıkıntı biraz ama gold sample falan geldi galiba işlemci.

Hocam Maksimum Sıcaklık 79 Derece :(

83W Güç çekiyor hocam sanırım doğru gösteriyorsa.
HWINFO daha iyi olurdu karşılaştırma olarak.

Normal, işlemciler aynı sonuçta. Ayrıca şansınıza çok iyi silikon denk gelmiş. Ben de kendi 5600X'im ile 4.7 GHz'de benzer skor alıyorum, sizin 4.8'de bir tık daha iyi skor almanızı beklerdim.

Geri
Yukarı