R5 5600 75 derece olması normal mi?

Ya yeterince kasanın soğutması iyi değildir ya da aldığınız ürünün soğutma performansı oldukça kötü, başka bir ihtimal olacağını sanmıyorum.

Kışın 55-60 arası geziyordu. Bugünlerde sıcaklık 75-76'ya kadar yükseliyor. Ekran kartım 55 derece, sorun olmuyor.

Kule tipi fan macun yeni.

Sıcaklığı düşürmek için ne yapmak lazım? Özellikle PUBG'de artış gösteriyor.

70 ve 80 arasını normal olarak kabul edebiliriz bir sorun olmaz büyük ihtimal hava sıcaklığından ısısı arttı kış geldiğinde tekrardan normal haline döner ama diğer yaz termal macununu değiştirmeni tavsiye ederim iyi oyunlar 👍

Snowman X4.

P3301b.

BIOS'tan onu nasıl yapabilirim?

Gigabyte B450MS2H.

Core Performance Boost'u kapatsak ısıya bir etkisi olur mu?

Kışın 55 derece yazın 75.

34 derece gibi absürt bir sıcaklık vardı bugün havada. Şu anda ondan kalır yanı yok.
Açıkçası bende tek fanlı sıvı soğutma var, aynı işlemciyi kullanıyoruz ve 52-53 derecede yük altında çalışıyor. Sizin ki kule tipi, bunu sağlama şansı tabii ki yok ancak kasanın soğutma performansı bence iyi değil.

O yüzden fan yönlerine ve fanların temizliğini bir kontrol edin.

Core Performance Boost'u kapatsak ısıya bir etkisi olur mu?
Ben kapatınca FPS düşmemişti FPS test etmiştim ve derece bayağı düştü. Arkadaşımın değerlerini Youtube'a yüklüyorum göndereceğim.

Arkadaşım GoW'u bitirdiği için silmiş ve RDR2 girdi. Şehire kadar gitti en yüksek dereceyi görsün diye. Discord'da ekranı açık olduğunu da unutmayalım. Dark X127 kullanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@preyy @Keremmss @volkiavcii

Son düzenleme:

Geri
Yukarı