R5 5600 80-85 derecelere çıkıyor

barna

Kilopat
Daha fazla  
Forumda daha önce açılan başlıkları okudum ama yine de sormak istediklerim var.

R3 3200G'lı APU sistemimden kurtuldum onun yerine MSI Gaming X 6600XT aldım ve çok memnunum en fazla 60 dereceye çıkıyor kart.

İşlemci olarak da Ryzen 5 5600 aldım fansız aldım çünkü eski işlemcinin fanını takarım diye düşündüm ve taktım ama boşta 45-50 çalışıyor burası normal fakat Cyberpunk ve Fortnite'da 80-85 arası geziyor. Ben de uzun vadeli böyle devam etmesini istemiyorum. FIFA'da denedim onda sıkıntı yok 65-70 derece.

Arkadaşım aynı işlemciye sahip onda da R5 5600'ün stok işlemcisi var ama aramızda 10-15 derece fark var neredeyse. Sizce hangi soğutucuyu almalıyım? Çok harcama yaptım çok da açılmak istemiyorum.

Bazıları bu işlemcinin ısınma sorununun genel olduğunu söylüyor bilemedim vallahi, bu değerler normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdilik para harcamak istemiyorsan biraz ağır bi undervolt yap, çok fazla performans kaybı yaşamadan güzel bi sıcaklık farkı görürsün.

Forumda daha önce açılan başlıkları okudum ama yine de sormak istediklerim var.

R3 3200G'lı APU sistemimden kurtuldum onun yerine MSI Gaming X 6600XT aldım ve çok memnunum en fazla 60 dereceye çıkıyor kart.

İşlemci olarak da Ryzen 5 5600 aldım fansız aldım çünkü eski işlemcinin fanını takarım diye düşündüm ve taktım ama boşta 45-50 çalışıyor burası normal fakat Cyberpunk ve Fortnite'da 80-85 arası geziyor. Ben de uzun vadeli böyle devam etmesini istemiyorum. FIFA'da denedim onda sıkıntı yok 65-70 derece.

Arkadaşım aynı işlemciye sahip onda da R5 5600'ün stok işlemcisi var ama aramızda 10-15 derece fark var neredeyse. Sizce hangi soğutucuyu almalıyım? Çok harcama yaptım çok da açılmak istemiyorum.

Bazıları bu işlemcinin ısınma sorununun genel olduğunu söylüyor bilemedim vallahi, bu değerler normal mi?
Hocam o işlemci için o ısılar normal üstü. 5600 ve üzeri işlemcilere güzel bir hava soğutma tavsiye edilir genelde.

Normal değil hocam, ben stok soğutucuyla anca stres testinde 70 lere çıkıyorum. Oyunlarda vs. ise yakına bile gelmiyor.
12400F kullanıcısıyım uzun süre max grafikte gta5 ve the forest oynadığımda baktım, işlemci max 82 derece görmüş. 5600 daha fena çıktı. Uzun ömürlülük bakımından güzel f/p hava soğutma öneririm.

Yanıtlarınız için teşekkürler SE 214 XT sipariş verdim bir de undervolt yapacağım 50-60 civarına çekerim diye düşünüyorum

Yanıtlarınız için teşekkürler SE 214 XT sipariş verdim bir de undervolt yapacağım 50-60 civarına çekerim diye düşünüyorum.

Soğutucuyu sipariş verdiysen undervolt yapmana gerek yok önce bir montajını yap ısı testinden sonra hala düşük olursa yaparsın ama yüksek derecelere çıkacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı