R5 5600 80 derece oluyor

Vallahi usta su an kasa yok kargoda. Uzay montaj anakart kutusunun ustune koydum anakartı oyle oynuyorum. İşlemci 85 86 derece falan oluyor çok agır oyunlarda.

Ryzen 5 5600, 95 dereceye kadar güvenli çalışma sınırı olan bir işlemci. AMD her ne kadar güvenli dese de sürekli yükte 85-95 dereceler uzun vadede sağlıklı olmayabilir. Zaten öyle çalıştırmayacağınızı belirtmişsiniz. Hiçbir sorun yok o yüzden.

Herkesin belirttiği gibi; stok soğutucu ile kullandığınız için bu değerleri almanız gayet normal. Ben de bir süre böyle kullanıp undervolt yaptım. Sıcaklıklar düştü, 1 ay böyle kullandım. Performanstan ve soğutmadan memnundum ama yine de SE-224-XT alıp taktım. Stok soğutucu ile aldığım değerler sizinkiyle aynıydı. Yeni soğutucu ile çok daha iyi değerler alıyorum. PBO ve CPB açıkken +150 veya +200 MHz Boost Clock bile uygulayabiliyorum (bir nevi overclock).

Son düzenleme:
bisey sorucam hocam bende de aynisi oluyo da bisey farkettim bende islemci bi anda 70 watt lara cikiyo oyun 1 saniyeligine donuyo sonra 50 60 watt lara tekrar dusuyo sizde de boyle mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…