R5 5600 80 derece oluyor

kular14

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşalr R5 5600 aldım stok fan takılı su an. Boşta 40 60 arası gezınıp duruyor. Su OCCT programı ile yük testi yaptım 7 dakika falan %100 de calıstı 80 derece civarlarında durdu. Sizce normal degerler mi?

Stok fan yeterli degil o islemciye. Stok fan ile normal yani.

Peki kısa süre içinde bu 80 85 derecelerın ıslemcıyı bozma ıhtımalı var mı?

Stok fan ile normal. Oyunlarda falan 70'in üzerine pek çıkmıyorsa kasanızın hava sirkülasyonu iyi demektir. Stok fan normal bir kullanım için yetersiz o işlemciye.

Şu an kasa yok uzay montaj olarak kullanıyorum. Hava felaket sıcak bu arada.

Peki kısa süre içinde bu 80 85 derecelerın işlemciyi bozma ihtımalı var mı?
Kısa bir süre için işlemciye zarar gelmez. Macun gelene kadar 100 derece de kullanan arkadaşım bile mevcut. Uzun vade de tabii ki sıkıntı yaratır 85 üzeri bir sıcaklık.

Kısa vadede sorun çıkmaz fakat sıcaklık en büyük düşmanınız. Bunu unutmayın.
Kısa bir süre için işlemciye zarar gelmez. Macun gelene kadar 100 derece de kullanan arkadaşım bile mevcut. Uzun vade de tabii ki sıkıntı yaratır 85 üzeri bir sıcaklık.

ID-Cooling SE-224-XT Black 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu​

Şu ıslemcıyı sipariş ettim şimdi arkadaşlar. İyimidir işlemci birkaç kişi önermişti.

85 dereceyi bir kaç saniye görüp sonra düşüyorsa sorun olmaz. Ama sürekli 85 derecede kalmayacaktır. Kasanın içindeki havada ısınmaya başlayacak bir süre sonra ve sıcaklık değeri yarım saat sonrası ile aynı olmayacak artacaktır. O yüzden gözlemleyin. ID Cooling banada önermişlerdi. Ama Artic Freeze e34 Duo aldım ben şu an en yüksek gördüğüm sıcaklık 72-73 derece oluyor o da saniyelik. Oyun oynarken genelde 63-65 derecede geziniyor anlık ara sahne girip çıktığında vs 72-73 olup saniyelik düşüyor. İşlemcim R7 3700x.

Geri
Yukarı