R5 5600 85-90 derece oluyor

Anladım her oyunda oluyor mu yoksa güç gerektiren oyunlarda mı sadece.

İşlemcinizin fan modunu biostan standart veya turbo moduna almanızı sıcaklıklarınızı bir daha kontrol etmenizi öneriyorum.

Bu arada yeni soğutucunuz için termal macun gerekebilir.
Orta derece güç gerektiren oyunlarda 75 ise warzone gibi oyunlarda 80 85 oluyor mesela

Anladım her oyunda oluyor mu yoksa güç gerektiren oyunlarda mı sadece.

İşlemcinizin fan modunu biostan standart veya turbo moduna almanızı sıcaklıklarınızı bir daha kontrol etmenizi öneriyorum.

Bu arada yeni soğutucunuz için termal macun gerekebilir.
Termal macun soğutucunun içinden çıkıyormuş. X şeklinde sürüp soğutucuyu direkt takmam yeterli mi?

Orta derece güç gerektiren oyunlarda 75 ise warzone gibi oyunlarda 80 85 oluyor mesela

Termal macun soğutucunun içinden çıkıyormuş. X şeklinde sürüp soğutucuyu direkt takmam yeterli mi?
işlemcinin üzerinde yeteri kadar macun mevcutsa gerek yok aslında fakat az bir miktar varsa dikkatli bir şekilde temizleyip ortasına biraz sıkın fakat çok az bezelye tanesi kadar.

Ayrıca soğutucu takmanıza ve termal macun yenilemenize rağmen ısınma sorunu devam ediyorsa işlemcinize voltaj azaltma(undervolt) uygulamayı deneyebilirsiniz.
Böylelikle işlemciniz ısınmasını bir miktar da olsa azaltabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı